• Україна — полігон російської інформаційної війни — ветеран розвідки

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 10 жовтня 2012 року

На питання Великої Епохи щодо «інформаційної війни» Росії проти України відповідав голова Об’єднання ветеранів розвідки України Олександр Скіпальський

— Яка мета «інформаційної війни», яку на вашу думку Росія проводить проти України?

Олександр Скіпальський: Стратегічна мета — підкорити Україну і втратити статус як суб’єкту міжнародного права, втратити свою самостійність, суверенність, і перейти повністю під вплив Росії в якості федерального округу або губернії.

— І це можливо здійснити тільки за допомогою інформаційних атак?

Олександр Скіпальський: Це ми бачимо і відчуваємо, що ведеться інформаційна війна, але може виникнути і військова агресія. Прекрасний приклад — це переростання інформаційної війни в військові дії в Грузії. Так і у нас може виникнути.

— Як «інформаційна війна» Росії реально впливає на положення України на міжнародній арені?

Олександр Скіпальський: Всі російські інформаційні структури, в тому числі і спеціальні структури, вони роблять все, щоб дискредитувати Україну на міжнародній арені, припинити рух туди. Ви, можливо, пам’ятаєте, декілька років як Медведєв став молодим президентом, він на підсумковій нараді річній в ФСБ нагородив співробітників ФСБ і служби зовнішньої розвідки за те, що вони зробили все, щоб Україна не вступила в НАТО. Ми промовчали, хоча фактично це президент іноземної держави визнав втручання у внутрішні справи України.

Олександр Скіпальський — віце-президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, голова правління Об'єднання ветеранів розвідки України. З травня по жовтень 2007 року займав посаду заступника голови СБУ.

Підписатися:

Коментарі