• Американцям знову присудили Нобелівську премію з економіки

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 15 жовтня 2012 року

За особливий приклад економічного моделювання члени журі Шведської королівської академії наук присудили премію Нобеля з економіки американцям Елвіну Роту і Ллойду Шеплі.

Представники Гарвардської школи бізнесу і Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі отримають високу нагороду за практику планування та моделювання ринків, повідомляє «RG».

Хоча вчені працювали незалежно один від одного, але поєднання теорії Шеплі і результатів практичних експериментів Рота заклало широку базу для досліджень і поліпшило хід розвитку багатьох ринків, наголошується в повідомленні Шведської академії.

На думку експертів, американці отримали премію тому, що «теорія ігор» останнім часом стала дуже популярною в задачах, де є велика невизначеність.

«Ринок, як і природа, розвивається стихійно, але в його поведінці є закономірність. Головне завдання у вивченні ринкового попиту ― це вирахувати оптимальний виграш при багаторазовому повторенні ситуації», ― цитує «RG» думку доцента прикладної математики та бізнес-інформатики «Вищої школи економіки» Володимира Аніковського.

Згідно зі статистикою, саме американці найчастіше стають номінантами економічної премії Нобеля.

Підписатися:

Коментарі