• Світ відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію бідності

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 17 жовтня 2012 року
Сьогодні країни-учасники ООН відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію бідності. У цьому році він пройде в умовах політики «суворої економії», яку ввели багато країн.

«Засуджувати бідність легко, а от боротися з нею непросто. Тим, хто страждає від голоду, нужди і принижень, необхідно не тільки співчуття, але і конкретна підтримка», ― наголошується у зверненні генерального секретаря ООН, наданому Великій Епосі Інформаційним відділом ООН в Україні.

У документі вказується, що у зв'язку з економічною кризою, уряди переглядають свої бюджети, а це ставить під загрозу фінансування заходів по боротьбі з бідністю.

«Але саме в цей період необхідно забезпечити бідним верствам населення доступ до соціальних послуг, гарантований дохід, гідну роботу і соціальний захист. Тільки завдяки цьому, а не за рахунок регулювання бюджетів на шкоду інтересам бідноти, ми зможемо зміцнити наші суспільства і підвищити рівень їхнього добробуту», ― зазначає секретаріат ООН.

За даними організації, зараз більше одного мільярда людей живуть у бідності і не мають достатнього продовольства, можливості вчитися і здобувати освіту, а також медичної допомоги та лікування.

«Ми повинні допомогти прийняти дієві рішення і докласти всіх зусиль, щоб до 2015 року всі країни досягли Цілей розвитку тисячоліття», ― підкреслюється в документі.

З нагоди Міжнародного дня боротьби за ліквідацію злиднів, ООН закликає всі країни зробити внесок у побудову спільного майбутнього і перетворити світ, дати людям можливість вирватися з порочного кола бідності.

Нагадаємо, напередодні, 16 жовтня, країни ООН відзначали інше свято ― Всесвітній день продовольства. У цей день ООН закликала людей домагатися викорінення голоду у всьому світі, орієнтуючись на «колективізм».
Підписатися:

Коментарі