ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Обама випередив свого суперника Ромні під час дебатів

Велика Епоха
Президент США Барак Обама виграв черговий раунд передвиборних дебатів з кандидатом від республіканців, губернатором Міттом Ромні, переламавши хід вкрай жорсткої передвиборної гонки.

Президент США Барак Обама (праворуч) під час другого раунду дебатів зі своїм суперником Міттом Ромні. Фото: Stan Honda / AFP / Getty Images
Президент США Барак Обама (праворуч) під час другого раунду дебатів зі своїм суперником Міттом Ромні. Фото: Stan Honda / AFP / Getty Images
Обама вирішив підняти свою планку після того, як зіткнувся з критикою щодо його слабких показників в перших дебатах.

У другій полеміці глава США вів себе набагато впевненіше і напористіше, відстоюючи рішення його адміністрації, зокрема те, що їхні дії суттєво врятували економіку США від світової економічної кризи 2008 року.

Дебати відбулися вчора ввечері в Університеті Хофстра в Хемпстеді штату Нью-Йорк, передає кореспондент Великої Епохи Джек Філіпс із США. Черговий раунд проходив у форматі відповідей на запитання глядачів з числа виборців, що ще не визначилися, а також питання ведучого. Обговорення стосувалося внутрішньої і зовнішньої політики.

У дискусії Ромні заявив, що адміністрація Обами накопичила $4 трлн боргу, і що економічна політика нинішнього президента поставила США на шлях Греції.

«Якщо ви переобере Обаму, то вам доведеться повторити останні чотири роки, — сказав він і додав, — моїм пріоритетом є робочі місця, я знаю, як виправити поточне становище».

Щодо зовнішньої політики Ромні підкреслив, що займе жорстку позицію щодо Китаю і буде звинувачувати КНР в маніпуляції валютним курсом.

У відповідь Обама контратакував опонента потужним ударом. Він вказав, що колишня компанія Ромні «Bain Capital» допомагала будувати системи відеоспостереження для китайського режиму і інвестувала в китайські компанії значні кошти.

«Губернатор, Ви станете останнім, хто буде заодно з Китаєм», — сказав Обама.

Виступ Обами схвалили 46% телеглядачів, Ромні — 39%.

Наступний, останній, раунд дебатів двох кандидатів пройде 22 жовтня в Університеті Lynn в Бока-Ратоні штату Флорида. Тема полеміки буде зосереджена, головним чином, на зовнішній політиці.

Нагадаємо, республіканець Ромні і демократ Обама попередній раз змагалися у дебатах 3 жовтня. Вибори на вищий державний пост США призначені на 6 листопада.