• Ужгородці зібрали 50 кг використаних батарейок

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 16 жовтня 2012 року

Ужгородські волонтери днями провели акцію, зібравши по місту 50 кг використаних батарейок. Шкідливий вантаж вмістився в п'ятилітрову пляшку.

На наступний день депутат Ужгородської міськради Андрій Баганич відправив герметично упаковані батарейки та акумулятори до Львову, де їх переробить завод «Аргентум», передає інтернет-видання «Закарпаття онлайн».

Пункти прийому батарейок діють в обласному центрі ужгородців із серпня цього року. Волонтери закликають місцевих жителів не викидати використані акумулятори та батарейки разом із побутовим сміттям, а класти їх у спеціально підготовлені невеликі ящики, щоб не забруднювати навколишнє середовище.

Зараз в Ужгороді діє 14 спецпунктів збору використаних батарейок. Добровільні місцеві активісти заохочують збирати батарейки усіх, кому небайдужа ця проблема.

«Батарейки дуже забруднюють навколишнє середовище. Тільки одна викинута батарейка може вбити два дерева. При попаданні в навколишнє середовище, вона забруднює 20 кв. м грунту або 400 л води», ― цитує «Закарпаття онлайн» застереження ініціатора акції Ростислава Ткаченко.

Таку ж думку раніше висловлював Великій Епосі й координатор проектів із хімічної безпеки громадської організації «МАМА-86» Денис Павловський. Він також зазначив згубний їх вплив на вагітних жінок та дітей.

«Коли жінки репродуктивного віку споживають їжу, забруднену метилртуттю, то отруйний забруднювач проходить через плацентарний бар’єр і впливає на плід. Діти, які споживають продукти, що містять ртуть, протягом перших років життя, також потрапляють під її згубний вплив, і це проявляється у вигляді захворювань мозку дитини і її нервової системи», ― зазначав виданню фахівець.

У той же час, екологи та українські волонтери, турбуються про стан навколишнього середовища, нарікають на те, що в Україні не розвинена система збору відпрацьованих батарейок та інших небезпечних відходів.

Зокрема, Ростислав Ткаченко, висловив сподівання на допомогу меценатів, які могли б просунути цю ідею екологів до всеукраїнського масштабу і на державному рівні врегулювати проблему забруднення навколишнього середовища батарейками.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...