• Російські опозиціонери поскаржаться на Україну в ООН за викрадення Леоніда Развозжаєва

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 24 жовтня 2012 року

Депутат Держдуми Ілля Пономарьов звернеться в ООН і до Комісара з прав людини Ради Європи з проханням визнати арештованого російського активіста партії «Лівий фронт» Леоніда Развозжаєва політичним біженцем.

«Післязавтра я лечу в Європу, де буду зустрічатися з цієї проблеми з представниками ООН і Ради Європи. Я вже домовився з членом Координаційної ради Борисом Нємцовим про спільну заяву в ООН і комісару з прав людини Ради Європи...», ― пише він у своєму блозі на livejournal.

Зараз в Україні та Росії працюють адвокати Развозжаєва, які встановлюють обставини його викрадення. Вони тримають постійний контакт з ООН із приводу порушення Росією і Україною міжнародного законодавства.

Російський громадянин у день викрадення подав заяву в представництво Верховного комісара ООН у Києві на надання йому політичного притулку. В Україні він перебував з 17 жовтня «абсолютно легально», відзначає Пономарьов.

За словами депутата Держдуми, «відвертий терор» щодо опозиціонерів почався кілька днів тому.

«Спочатку був заарештований Костянтин Лебедєв, слідом за цим підписку про невиїзд отримав Сергій Удальцов. У п'ятницю йому пред'являть звинувачення. А історія з моїм помічником Леонідом Развозжаєвим взагалі вийшла за рамки розумного», ― пише російський політик.

Развозжаєв був оголошений у федеральний розшук 19 жовтня по звинуваченню в підготовці до організації масових заворушень, у рамках справи проти телеканалу НТВ за випуск фільму «Анатомія протесту 2». У той же день активіст «Лівого фронту» і був затриманий у Києві біля офісу неурядової організації HIAS.

За словами Пономарьова, Развозжаєва затримали співробітники російських спецслужб, і, порушивши міжнародне законодавство, доставили на автомобілі в Брянську область, де два дні тримали в підвальному приміщенні без їжі і води. Весь цей час на політичного активіста чинився психологічний тиск із погрозами розправи близьких, домагаючись від нього написати «явку з повинною».

Цей факт підтвердила у відеоінтерв'ю Московська Гельсінська група і члени Громадської спостережної комісії Москви (ОНК), правозахисники: Зоя Свєтова, Валерій Борщов, Лідія Дубікова і Любов Волкова, — після зустрічі з Развозжаєвим у Лефортово.

Басманний суд 22 жовтня в закритому режимі засудив організатора профспілки малих підприємців до двох місяців арешту. На виході з суду Развозжаєв встиг крикнути, що його катували. Зараз арештант утримується в одиночній камері СІЗО Лефортово, де перебуває і другий фігурант цієї справи ― активіст «Російського соціалістичного руху» Костянтин Лебедєв.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...