• Росію турбує договір щодо перебування Чорноморського флоту в Криму

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 19 жовтня 2012 року

Глава МЗС Російської Федерації Сергій Лавров хоче прискорити процес узгодження правової бази щодо перебування Чорноморського флоту РФ у Криму.

Про це він заявив сьогодні в Києві, в ході переговорів із міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком, повідомляє РБК Україна.

«Обговорили проблему Чорноморського флоту. Є просування у вдосконаленні договірно-правової бази перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, хоча нам хотілося б пришвидшити цей процес», ― сказав Лавров.

Росія розраховує укласти цю угоду з Україною до кінця 2012 року. У липні 2012 року між сторонами вже обговорювалось питання щодо функціонування і перебування Чорноморського флоту РФ у Криму.

Нагадаємо, ще в 1998―2002 роках, голова Комітету Держдуми з оборони Володимир Комоєдов, який на той час командував Чорноморським флотом ВМФ Росії заявляв, що Україна на законодавчому рівні блокує можливість поновлення Чорноморського флоту в Криму, повідомляв ForUm.

Між українською і російською сторонами існує ще пакет домовленостей щодо розмежування Азовського і Чорного морів, і Керченської протоки, який також включає вимогу РФ щодо модернізації свого Чорноморського флоту.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...