• Північна Корея і Монголія зняли портрети Леніна і Маркса

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 18 жовтня 2012 року

Північна Корея і Монголія, мабуть, вирішили порвати з комуністичним минулим і встати на шлях демократичних реформ.

У КНДР із головної урядової площі Кім Ір Сена в Пхеньяні прибрали портрет батька комуністичної теорії Карла Маркса і вождя російського пролетаріату Леніна, які простояли тут понад півстоліття.

Строгі образи двох засновників комунізму вперше були зняті влітку 2012 року, але так і не були замінені, повідомляє південнокорейський сайт NKNews, який стежить за подіями в закритій державі.

Вважається, що видалити портрети і скульптури Маркса і Леніна з головних громадських місць розпорядився молодий лідер країни Кім Чен Ин.

Трудова партія Кореї переглядала свій статут ще в 1980 році, внісши в нього поняття Кім Ір Сена. «Комунізм» був замінений доморослою так званою філософією «чучхе», що означає «дух опори на власні сили». Але, незважаючи на відхилення від вчення Маркса і Леніна, фотографії засновників комунізму залишалися впродовж десятиліть на головній площі країни, де проходять військові паради і мітинги на підтримку режиму.

Як прогнозував професор університету Sogang Кім Ен Су, Північнокорейська держава, де «лезо режиму і раніше досить гостре, щоб чітко відсікати хворі частини», а політика Кім Чен Іра змусила народ «не реагувати ні на що», в 2012 році країна може вступити в етап, коли люди почнуть думати і говорити відкрито щодо свого майбутнього, повідомляє DailyNK.

Аналітики вважають, що 29-річний Кім Чен Ин, який прийшов до влади в грудні минулого року, намагається також заручитися підтримкою громадськості, роблячи себе більш доступним і видимим у повсякденному житті, відзначає NKNews.

Майже в цей же час ще одна країна із соцтабору зважилася на розрив із комуністичним минулим. З центральної площі Монголії була демонтована гігантська статуя Леніна і поміщена у вантажівку. Коли її відправляли в останню путь, жителі кидали в неї старі черевики, передають зарубіжні інформагентства.

Зараз цей пам'ятник очікує аукціон, стартова ціна становитиме 400 тисяч тугриків ($290). А замість нього в центрі площі влада Улан-Батора планує поставити пам'ятник жертвам комуністичного режиму, які загинули в 2008 році.

Єдиним формальним зберігачем «духу комунізму» поки що залишається Китай. Але, спостерігаючи за останніми подіями, що відбуваються в цій країні, можна зробити висновок, що дуже скоро і тут комунізму прийде крах. У вересні 2010 року свій вихід із компартії та її організацій оголосили 80 млн китайців. Кожен день про вихід заявляють близько 50 тисяч чоловік. На сьогоднішній день це число становить вже 125 мільйонів чоловік, згідно з інформацією китайськомовної редакції Великої Епохи.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...