• Замовники занижують вартість держзакупівель, щоб уникнути тендерів

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 17 жовтня 2012 року
Серед замовників поширена така практика, як заниження вартості держзакупівель із метою уникнути тендерів з їх обтяжливими тендерними процедурами, повідомляє Центр політичних студій та аналітики.

Так, згідно з даними районних держадміністрацій Києва, без тендерів може проводитися до 15% від всіх запланованих закупівель.

Всі ці покупки здійснюються за заниженими цінами, але дуже близькими до порогових значень (так звані «підпорогові закупівлі»), повідомляє представник Центру політичних студій та аналітики (ЦПСА) Гліб Канівський.

Це відбувається тому, що чинний в Україні закон про здійснення держзакупівель не зобов'язує замовників оприлюднити підпорогові закупівлі з їхньою очікуваною вартістю, а дозволяє публікувати на своїх сайтах лише річні плани закупівель. Таким чином, замовники спокійно занижують вартість придбань.

Інша причина уникнення тендера — це різні нечисті прийоми чиновників, щоб вигідно розподілити бюджетні гроші на тендерах серед своїх компаній.

«Чиновники використовують багато засобів. Вони здійснюють закупівлю за закритою процедурою з одним учасником, притягуючи за вуха законні підстави. Незважаючи на низькі ціни конкурентів, вибирають того, хто дуже «сподобався». Відштовхують від тендерів небажаних конкурентів, виставляючи надмірні або дискримінаційні вимоги», ― пише Канівський.

Нагадаємо, чинний закон про держзакупівлі містить норми, що забороняють уникнення тендерних закупівель. Серед цих заборон ― укладання договорів, які передбачають витрачання державних коштів, оплата замовником товарів, робіт і послуг без проведення процедур у рамках закону про держзакупівлі і поділ предмета закупівлі на частини з метою уникнення проведення відкритих торгів.
Підписатися:

Коментарі