ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Києві відзначать нагородами найбільш перспективні нові IT-компанії

Велика Епоха

На Конференції інтернет-технологій та інновацій IDCEE 2012 визначать 3 найкращі стартапи — молоді компанії зі сфери інформаційних технологій (ІТ). Окрім призового фонду в 30 тисяч євро, найбільш перспективні фірми зможуть привабити українських та закордонних інвесторів.

Конференція з приводу відкриття IDCEE 2012. Фото: Аліна Маслакова/Велика Епоха
Конференція з приводу відкриття IDCEE 2012. Фото: Аліна Маслакова/Велика Епоха
«Ми дуже хочемо, щоб Україна, Київ, стали місцем, де збираються інтернет-підприємці, де формується інтернет-ком’юніті з усього регіону Центральної та Східної Європи», — каже організатор виставки бізнес-леді Вікторія Тігіпко.

І дійсно, розмах конференції IDCEE значний: цього року чекають більше 300 інвесторів — так званих «бізнес-ангелів» — під керівництвом яких перебуває більше $30 млрд. Загалом же у конференції станом на ранок 18 жовтня бере участь 2148 фахівців, які працюють у сфері ІТ в 40 країнах світу — у виставковому приміщенні з ранку щільний натовп. Вхідний квиток на конференцію коштує 299 євро.

Цього року на IDCEE працює дві сцени — одна представляє успішних підприємців світового інтернет-бізнесу, венчурні фонди і «бізнес-ангелів», інша сцена — майстер-класів для початківців ІТ-сфери та стартап-команди, які не увійшли до числа кращих. Також у ході конференції з лекціями виступить 75 спікерів.

Країна-лідер у сфері програмування

Україна має шанси вийти в трійку країн-лідерів із програмування: за якістю програмного забезпечення та рівнем спеціалістів, відзначив під час свого виступу Дрю Гафф, виконавчий директор та засновник інвестиційної компанії Siguler Guff.

«Ми бачимо, що на сьогоднішній день і на ринку України, і на ринку Росії програмісти розробляють вибухові програми, які можуть підірвати позиції західних компаній на ринку», — сказав Дрю Гафф під час прес-конференції. Експерт переконаний, що ринок України може і буде працювати не тільки на Захід: згодом багато місцевих підприємців будуть розвивати свій бізнес тут, і їхній бізнес зможе скласти конкуренцію західному.

Досвід Індії

Крім того, цього року організатори виступили з ініціативою представити інтернет-економіки світу, які перебувають в стані бурхливого росту, — досвідом на цьогорічній конференції поділяться фахівці з Індії. Вікторія Тігіпко каже, що спільне в України з Індією те, що інтернет-економіки цих країн активно зростають.

«Є ряд цікавих законів, які потрібно розглянути нашому уряду для того, щоб зробити більше пільг для інтернет-бізнесу, як це робиться в країнах з інтернет-економікою, що розвивається», — каже бізнес-леді. Вікторія Тігіпко переконана: потрібно створити умови для розвитку вітчизняних підприємців в інтернеті, і це не так важко.

«Найбільша задача держави — не заважати, а допомагати», — сказала Вікторія Тігіпко в особистому коментарі Великій Епосі.

Конференція IDCEE 2012 триватиме два дні: 18 та 19 жовтня з 9.00 до 19.00 у виставковому центрі АККО Інтернешнл у парку ім. Пушкіна. Фіналісти конкурсу стартапів будуть оголошені ввечері 18 жовтня.