• Нацистський жест очільника грецької партії викликав скандал

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 22 жовтня 2012 року

Глава ультраправої партії Греції «Золота зоря» Нікос Міхалольякос, виступаючи перед членами партії в минулу неділю, підкинув по-нацистськи праву руку вгору. Використання цього жесту викликало різку критику в уряді країни.

Члени націоналістської партії і раніше використовували цей жест, проте гітлерівський помах самого лідера партії став першим подібним вчинком з часу входу «Золотої зорі» до складу парламенту, повідомляє «РІА-Новини».

«Ці руки іноді можуть вітати ось так [послідував нацистський жест рукою]... Але ці руки чисті, не брудні. Вони не крали», ― заявив у відеовиступі Міхалольякос, який пізніше було оприлюднено держтелебаченням Греції.

У відповідь послідували засудження вчинку лідера «Золота зоря» від представників усіх провідних партій країни.

Так, член правлячої правоцентристської партії «Нова демократія» Маноліс Кефалоянніс заявила, що фашистське вітання Міхалольякоса стало не лише викликом, але і зухвалістю.

Політики з фракції «ПАСОК» відзначили, що ідеї, які пропонує «Золота зоря», привели Європу до катастрофи, а нацистські вітання спричинили за собою насильство.

Феномен появи в парламенті Греції ультраправої партії воєнізованого толку, символом якої є меандрова свастика, викликає все більший інтерес у іноземних журналістів. Ця організація проповідує винятковість грецької нації і відстоює ідеї расизму і жорстокого насильства по відношенню до іммігрантів. Те, що партія з'явилася в грецькому парламенті (займає 18 місць у парламенті), говорить про те, що «Золота зоря» завоювала симпатії у виборців, проте не всі греки поділяють переконання її членів, пише Russian Athens.

Сама ж партія заперечує свою прихильність нацизму. Зокрема, депутат «Золотої Зорі» Іліас Панайотарас в інтерв'ю британському каналу ВВС пояснив позицію партії з приводу расизму і жорстокого утиску іммігрантів.

«У нас в Греції громадянська війна, в якій з одного боку ми ― націоналісти і люди, що підтримують нас, з іншого ― нелегальні мігранти, анархісти і всі ті, хто веде країну до катастрофи. Ми за те, щоб нелегали залишили Грецію, хоча б тому, що вони порушують закон про перебування на нашій території. Оскільки уряд не робить нічого проти беззаконня, громадяни Греції змушені самі шукати методи боротьби з ним», — висловився депутат.

У партії також стверджують, що громадянська війна розв'язана не греками, а саме мільйонами нелегальних мігрантів, які заполонили Грецію. Причому багато хто з них є злочинцями, наголошується в прес-службі «Золотої Зорі».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...