• Балога поскаржився прокуратурі на кримінальні методи виборчої боротьби регіоналів

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 25 жовтня 2012 року

Лідер «Єдиного Центру» і кандидат у народні депутати України по 69-му виборчому округу Віктор Балога написав заяву генеральному прокурору, в якому просить розслідувати кримінальні методи «провладних кандидатів» у передвиборній гонці, а також листа Президенту України Віктору Януковичу.

Відповідні документи оприлюднені сьогодні на сайті політичної партії «Єдиний Центр».

І в заяві до Віктора Пшонки, і в листі до Януковича, кандидат у депутати торкнувся подій, які сталися з ним напередодні під час передвиборної поїздки по Закарпаттю.

«Цей інцидент став черговим підтвердженням того, що вибори до Верховної Ради відбуваються в обстанові залякування, тиску і примусу, а серед претендентів на депутатський мандат нерідко зустрічаються люди із злочинного середовища», ― пише міністр МНС.

А сталося наступне: 24 жовтня, після закінчення заходів у Міжгірському районі Закарпатської області, Балога повертався у Мукачево, де йому перекрили дорогу 4 автомобілі.

У той час як охорона міністра зажадала звільнити проїзд, з одного авто вийшов невідомий і заявив, що з Балогою хоче зустрітися кандидат-регіонал по виборчому округу №70 Михайло Ланьо (відомий своїм кримінальним минулим за групове зґвалтування). Сам Ланьо на прізвисько «Блюк» в цей час чекав у машині.

Оцінивши ситуацію «розборок» і «погроз», охорона міністра прийняла рішення прорвати блокаду самостійно. Таким чином вони пішли на «таран» і зіштовхнули з проїжджої частини один з автомобілів, звільнивши шлях.

Тепер Балога просить Генеральну прокуратуру негайно провести розслідування цього факту, а Президенту України ― дати належну оцінку діям пана Ланьо.

«Вважаю, що такі кримінальні методи виборчої боротьби дискредитують владу, ставлять під сумнів законність виборів у Раду України та підривають авторитет України як правової і демократичної держави», ― зазначає Балога в заяві до ГПУ.

У той же час міністр пише президенту країни: «Ваші підлеглі по Партії регіонів висунули кандидатом у народні депутати людину зі злочинним минулим, кримінальною свідомістю і сумнівною репутацією... І всі його дії прямо пов'язані з курсом нинішньої провладної команди і політикою, яку втілюєте Ви як Глава держави».

Балога також відзначив у листі Януковичу, що не хоче побудови в Україні «бандитсько-кріпацької держави, замішаної на страху і зневазі до людей».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...