• Росія піднесла Януковичу отруєний подаруночок - головред «Еха Москви»

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 25 жовтня 2012 року
Головний редактор «Еха Москви» Олексій Венедиктов в ефірі програми «Особлива думка» вчора висловився з приводу викрадення в Києві російського опозиціонера Леоніда Развозжаєва. Він порівняв це з тюремним скандалом в Грузії напередодні парламентських виборів.

«Цей же скандал завдає удару по Януковичу. Цієї неділі вибори. Це нагадує тюремний скандал у Грузії. Виходить, що Росія піднесла Януковичу отруєний подаруночок, тому що зараз тільки ледачий з опозиції в Україні не говорить — це що ж таке, іноземна держава діє на нашій території, як у себе вдома! Покажи угоду. Яку угоду? Ніякої угоди...», — сказав Венедиктов.

Наявність угоди — це одне з питань, яке цікавить російського журналіста: чи укладена вона між Росією та Україною.

«Ми знаємо, що між низкою країн укладено угоду. Але ми не знаємо, чи укладена вона між Росією та Україною... А в такій дії спецслужб на території держав... І чи означає це, що українські спецслужби таким же чином можуть діяти на території Російської Федерації? А чи може іноземна спецслужба у нас захоплювати людей і експортувати їх в країну перебування? А ще які можуть?» — ставить питання головред.

Далі він сказав: «Ми досі точно не знаємо, як сталося, що Леонід Развозжаєв, перебуваючи на території іншої країни і звернувшись за політичним притулком (це підтверджує управління у справах біженців в ООН), зник на вулиці і опинився в Москві, після того, як був запущений ордер на його міжнародний розшук».

Виходячи з усіх версій доставки Развозжаєва в Москву, головред «Еха...» схиляється до думки, що, швидше за все, він був викрадений, незрозуміло тільки якими спецслужбами: російськими або українськими.

«Якщо він був викрадений російськими спецслужбами, то чи було це зроблено з відома українських колег. Перетин кордону... Якщо Леонід Развозжаєв, як стверджують українські прикордонники, прийшов сам і пред'явив паспорт, то хотілося б [бачити] кадри, тому що і люди, і управління комісара по біженцях почали звинувачувати українську спецслужбу в сприянні викраденню», — зазначає Венедиктов.

Російський журналіст вважає, що потрібно вичислити всіх людей, причетних до викрадення російського активіста-опозиціонера: йти питати у СБУ, у прикордонної служби України і т.д.

«Це не Ейхман [співробітник гестапо, відповідальний за масове знищення євреїв — прим.авт.], якого викрала ізраїльська спецслужба в Аргентині і влаштувала відкритий процес, і його врешті-решт повісили. Це [Развозжаєв] — пересічна людина, звичайна людина, і це означає, що з будь-якою такою людиною, якщо вона з якоїсь нагоди потрапить під це колесо, можна зробити те ж саме?» — запитує Венедиктов.

Головред «Еха Москви» заявив, що вони будуть спостерігати за кожним кроком цього дійства, тому що це «прецедентна, модельна історія», і журналісти не повинні від неї «відлипати».

Нагадаємо, активіст партії Удальцова «Лівий фронт» Леонід Развозжаєв був викрадений в Києві 19 жовтня і таємно переправлений через кордон в Росію для арешту у справі про підготовку масових заворушень у Москві. Наразі він сидить в одиночній камері СІЗО «Лефортово».
Підписатися:

Коментарі