• Багато банків взагалі не кредитують під нерухомість — експерт

  • Антон Лунін | Велика Епоха
    П'ятниця, 26 жовтня 2012 року

В другому півріччі 2012 року умови кредитування іпотеки українськими банками стали більш жорсткими. В основному це виразилося в тому, що річна відсоткова ставка зросла, збільшився первинний внесок і деякі банки призупинили кредитування нерухомості. Ситуацію з кредитами на житло в Україні прокоментував по телефону для Великої Епохи президент «Союзу фахівців з нерухомості України» Олександр Рубанов.

— Олександре Миколайовичу, з чим пов’язане введення більш жорстких умов кредитування нерухомості?

Рубанов О.М.: Сьогоднішня ситуація з кредитами на житло пов’язана з очікуванням девальвації гривні, стагнації ринку, тобто входження в новий виток кризи.

— Чи діють зараз якісь державні програми, які допомагають придбати нашим громадянам житло за пільговими кредитами?

Рубанов О.М.: До недавнього часу діяла президентська програма «Доступне житло», по ній 3% платить позичальник, решту різницю у відсотках компенсує банку держава. Але ця програма, наскільки я знаю, вже не працює. Виконати її умови було практично нереально. Одиниці пройшли, були дуже жорсткі умови. Нормально, повноцінно вона не запрацювала.

А кредити у комерційних банків брати під такі відсотки, я вважаю, — це не реально. Ці кредити банки декларують, але насправді їх ніхто не бере, частка іпотечних угод у загальному портфелі складала, напевно, в цьому році відсотків п’ять, це в основному за рахунок першого півріччя. У другому півріччі взагалі різко скоротилася. Багато банків зараз під нерухомість взагалі не кредитують.

Підписатися:

Коментарі