• Кетрін Ештон і Гіларі Клінтон стурбовані передвиборною ситуацією в Україні

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 25 жовтня 2012 року

Верховний представник Європейського союзу з закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон та держсекретар США Гіларі Клінтон закликали президента України Віктора Януковича і його уряд не порушувати права кандидатів передвиборної гонки і забезпечити справедливий доступ до ЗМІ всім висуванцям, передає NYTimes.

Вони відзначили, що на цей момент є деякі тривожні тенденції, підтверджені останньою проміжною доповіддю міжнародної Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) в області демократії та прав людини.

«Ми стурбовані повідомленнями про використання адміністративного ресурсу на користь кандидатів правлячої партії та труднощами, з якими зіткнулися деякі ЗМІ. Крім того, ми стурбовані продовженням практики проведення закритих передсесійних засідань Центральною виборчою комісією і відкликанням представників ряду політичних партій в окружних комісіях і виборчих дільницях. Підкуп виборців матеріальними або фінансовими вигодами ― інша проблема, яка повинна бути досліджена і зупинена», ― наголошується в заяві.

Гіларі Клінтон і Кетрін Ештон висловили жаль із приводу того, що до парламентських виборів не допущені лідери опозиції. Перешкоджають їхній участі судові процеси, які не відповідають міжнародним стандартам, відзначили вони.

«Український уряд має вирішити питання виборчого судового переслідування, у тому числі й щодо справи екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко та інших колишніх високопоставлених чиновників», ― закликали американський та європейський політики.

Нагадаємо, на початку жовтня стурбованість майбутніми виборами в Україні висловлював президент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Жан-Клод Міньйон.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...