ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Human Rights Watch закликає Україну розібратися з викраденням російського опозиціонера

Велика Епоха
Неурядова організація Human Rights Watch (HRW) закликала владу України «швидко» і «неупереджено» ініціювати розслідування факту зникнення 19 жовтня російського опозиціонера Леоніда Развозжаєва в Києві, повідомляє прес-служба організації.

Леонід Развозжаєв. Фото: svobodanews.ru
Леонід Развозжаєв. Фото: svobodanews.ru
«HRW висловлює серйозне занепокоєння щодо того, що Леонід Развожаєв, який подав клопотання про надання йому притулку в Україні, був викрадений і екстрадований у Росію, де міг зазнати жорстокого ставлення, в порушення норм міжнародного та національного права», ― наголошується в заяві HRW.

Далі організація описує послідовність подій, що відбулися з Развожаєвим із моменту його викрадення, та перераховує факти порушень міжнародного законодавства.

«Будь-кому, хто звертається в Україну в пошуках захисту, повинна бути надана рівна можливість просити її. Особи, які шукають притулку, мають бути повністю захищені, а їхні клопотання про надання притулку — перебувати на розгляді», ― зазначає Х'ю Вільямсон, директор відділення HRW в Європі та Центральній Азії.

МВС України зі свого боку не виключає, що в Києві стосовно Развозжаєва діяли силові структури інших країн. Це підтвердив УНІАНу начальник управління по зв'язках із громадськістю Володимир Поліщук, посилаючись на поширене в інтернеті відео перетину кордону.

У той же час помічник голови Державної прикордонної служби Сергій Астахов заявляє, що Развозжаєв залишив Україну легально і на кордоні жодних зауважень прикордонникам не висловлював.

Нагадаємо, інформація про викрадення члена російської опозиційної партії «Лівий фронт» з'явилася 20 жовтня, наступного дня після того, як був викрадений активіст невідомими, коли вийшов із будівлі Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Києві.