• У Севастополі триває шовковий сезон

  • Алла Лавриненко | Велика Епоха
    Середа, 17 жовтня 2012 року
Акварелі осені щедро розлиті на пляжах Севастополя. Місто відпочиває від активного літа. На пляжах прибрані навіси і тапчани. Закрилися прибережні кафе — не чути шуму музики. Пляж набуває природного обрису, радуючи любителів природи.

Пляж Учкуївка на Північній стороні Севастополя влітку завжди переповнений. Шовковий сезон приваблює до себе любителів нежарким сонцем. Вода в морі і повітря в цю пору набувають кришталевої чистоти, а фарби — контрастності і глибини.

Колись у цю пору на море приїжджали дами вищого світу. Вони приймали морські ванни, не побоюючись темної засмаги — в моді був світлий колір шкіри. Для вечірнього моціону жінки вбиралися в шовкові сукні — звідси й пішла назва сезону.

У цьому році жовтні перевершив усі очікування не тільки відпочивальників, але й місцевих жителів Севастополя. Благодать розлилася на березі: температура води — плюс дев'ятнадцять градусів, повітря — двадцять п'ять. На смузі пляжу завдовжки більше кілометра вранці можна побачити не більше двадцяти осіб.

Можна нескінченно милуватися, як живе море, поліруючи гальку і різнокольорові скельця на березі. Морська вода переливається нефритом усіх відтінків. Сонячні промені, заломлюючись крізь товщу води, малюють на дні золоті візерунки. Кожен камінчик, підсвічений відблисками, сяє веселкою. Незвичайно приємно поринати в прохолодну воду, відчуваючи захоплення від неймовірної можливості доторкнутися до літа в середині жовтня.

Парк, що примикає до пляжу, одягнувся в святкове осіннє оздоблення. Золотисто-червоні крони фруктових дерев, підсвічені променями сонця, контрастно виділяються на блакитному полотні неба. Пожовклі листочки на абрикосах здалеку можна прийняти за стиглі плоди.

Теплий жовтень ввів в оману рослини: частина крони вирішила повірити в осінь і пожовтіти, а інша — стійко зберігає зелене листя. На галявинах розпустилися квіти кульбаб, зацвів бузок і жасмин.

Старожили кажуть, що протягом останніх 24 років не пам'ятають такої теплої погоди в жовтні. За прогнозами синоптиків купальний сезон у Криму триватиме до листопада. Так що у декого є шанс повернутися в літо.

Підписатися:

Коментарі