• Гривні загрожує девальвація — експерт

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 25 жовтня 2012 року

Влада поставила за мету стримувати до виборів курс долара і виконує це за рахунок утиску національної економіки, заявив Олександр Сугоняко, президент Асоціації українських банків, на прес-конференції 25 жовтня.

Прогнози Олександра Сугоняко невтішні: за виборами слідуватиме девальвація, курс долара зросте до 10 гривень. Експерт пояснює: саме так сталося в сусідній Білорусі, де до виборів курс національної валюти штучно стримувався, а після виборів відбулась девальвація. А в Україні гривня трималась завдяки жорсткій монетарній політиці Нацбанку та діям уряду.

«Якщо ми хочемо зняти девальваційний тиск, ми мусимо міняти структуру нашої економіки: ми маємо збільшувати експорт, зменшувати імпорт, а за цю задачу ніхто не хоче братися», — каже експерт. Натомість потрібно було збільшувати кількість робочих місць та виробництво товарів, вважає він.

Влада ж перед виборами збільшила виплати населенню — дала людям національну валюту, і, щоб надлишок грошей на руках не призвів до інфляції, збільшила імпорт, каже президент Асоціації українських банків.

«Країна продовжує жити не по коштах і йде шляхом, яким йдуть проблемні країни Євросоюзу», — стверджує експерт. А від дефолту країну втримує позичення коштів на міжнародних ринках за рахунок поступок національних інтересів, вважає він.

Олександр Сугоняко переконаний, що після падіння національної валюти після виборів, влада повинна буде заново будувати нормальну економіку. А якщо проблеми економіки держави і далі будуть перекриватись за рахунок запозичень, на найближчі кілька років Україна стане країною «третього світу», каже він.

Про те, що Україні загрожує девальвація гривні, заявляв раніше і колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник. В той же час Ігор Прасолов, голова ради НБУ, запевняв, що причин для обвалу національної валюти немає.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...