• Італія не погодилася екстрадувати Авакова в Україну

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 26 жовтня 2012 року
Арсена Авакова не будуть екстрагувати в Україну згідно з рішенням італійського суду, яке було винесене 18 жовтня і оприлюднене колегією суду через тиждень, повідомляє персональний сай колишнього глави Харківської облдержадміністрації.

Як повідомляє сам екс-губернатор, рішення про відмову в його виданні Україні буде направлено для виконання до Генеральної прокуратури Італії.

«Мою справу розглядала колегія суддів Римського апеляційного суду в присутності моїх італійських та українських адвокатів, а також представника Генпрокуратури Італії», ― повідомляє він і відзначає, що представники ГПУ на засідання не з'явилися.

Суд виніс вердикт на користь керівника виборчої кампанії Об'єднаної опозиції Харківської області на підставі документів, поданих ГПУ, а також аргументів захисту і матеріалів, які свідчать про «вибірковість українського правосуддя» і «наявність політичного переслідування опозиції» в Україні.

На одноголосне рішення суду також вплинули і резолюції парламенту Італії, Європарламенту, ПАРЄ і сенату США, наголошується в повідомленні.

Сьогодні італійські адвокати Авакова проведуть брифінг для журналістів, на якому оприлюднять позицію колегії суду і повний текст їх рішення.

За словами бізнесмена, вердикт італійського апеляційного суду ― це вердикт не стільки йому, скільки нинішньому українському правосуддю.

Нагадаємо, римський суд прийняв рішення про звільнення Арсена Авакова з-під варти 12 квітня. Раніше він був затриманий в Італії на основі ордера на міжнародний розшук. Український політик виїхав в Італію після того, як в Україні проти нього було порушено кримінальну справу за причетність до махінацій із землею, що завдало збитків державі на 5,5 млн грн.
Підписатися:

Коментарі