ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Болівія повернула в Перу вкрадену мумію дитини

Велика Епоха
Болівійська влада повернула 700-річну мумію цивілізації інків у Перу, звідки вона була викрадена торговкою старожитностями.

Мумія семирічної дитини інків з археологічного музею в Сальта. Фото: Juan Mabromata/AFP/Getty Images
Мумія семирічної дитини інків з археологічного музею в Сальта. Фото: Juan Mabromata/AFP/Getty Images
Міністр культури Болівії Пабло Гру (Pablo Groux) передав древню реліквію перуанському міністру закордонних справ Луїсу Пеірано (Luis Peirano) 6 жовтня в Лімі.

Мумія дворічної дитини (експерти не змогли визначити стать), що датується 1200—1450 роками, становить всього 30,5 см заввишки. Малюк перебуває в сидячій позі і загорнутий у ковдру, повідомляє агентство AFP.

Влада Болівії виявила мумію два роки тому, коли їх громадянка намагалася перевезти мумію у французьке місто Комп'єнь для продажу на аукціоні. Поліція конфіскувала цінність. Але при перевірці експерти виявили, що до мумії була додана нога, щоб підняти цінність стародавнього тіла, яке бальзамували.

За останні роки в Перу були викрадені тисячі артефактів і реліквій цивілізації інків та інші їм подібні. Серед них були вкрадені роботи з кераміки, золота, срібла та текстилю, не менш цінні, ніж мумії.

Відзначимо, Перу розташоване в центрі культури інків та інших південноамериканських цивілізацій, що передували інкам. Центр імперії був розташований в Куско, поряд з історичними руїнами Мачу-Пікчу, куди в 1533 році вторгся іспанський конкістадор Франсіско Пісарро.

Мумія дитини, що була повернута в Перу, є вже другою за останній час. Перша (викрадена ще в 1980-х роках) була передана в південноамериканську державу в минулому році Німеччиною, передає AP.