ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Європа почала поставки газу в Україну

Велика Епоха
З 1 листопада Європа почала поставляти газ на територію України.

Фото: SERGEI SUPINSKY/Getty Images
Фото: SERGEI SUPINSKY/Getty Images
Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час презентації модернізованих вітчизняних вертольотів цивільної авіації.

Азаров уточнив, що газові поставки поки не мають глобального масштабу, але вони вже є, передає урядовий портал.

Поки основним завданням перед «Нафтогазом» стоїть відпрацювання технічних можливостей європейських поставок газу, щоб потім їх запустити по всій країні.

«Зараз найважливішим є перевірити працездатність систем, відпрацювати технічні можливості і оцінити, скільки ми можемо отримувати такого газу. Зараз це завдання номер один. Нам необхідно відпрацювати всі системи до такої міри, щоб отримувати достатню кількість газу», ― заявив прем'єр.

Нагадаємо, в травні 2012 р., газова компанія «Нафтогаз України» підписала угоду про купівлю газу у німецької компанії «RWE Supply & Trading». Попередня домовленість закупівлі ― 10 млрд кубометрів газу на рік. Представник же «Укртрансгазу» Олег Михалевич заявив, що Україна може забирати з Європи до 5 млрд куб. м на рік з перспективою довести газовий показник до 20 млрд куб. м. на рік без додаткових капітальних вкладень. Резерв же пропускної здатності ГТС на західному кордоні України становить близько 40 млрд куб. м річних, повідомляє «РБК».