• В Україні викрито канал торгівлі нирками малозабезпечених людей

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 5 листопада 2012 року

В ході поетапної спецоперації Служба безпеки України викрила організоване злочинне угруповання, учасники якого торгували малозабезпеченими українцями з метою вилучення у них внутрішніх органів.

Як встановили правоохоронні органи, учасники цієї групи протягом останніх двох років підшукували і вербували громадян України, забезпечували їх закордонними паспортами, необхідними документами і організовували виїзд за кордон. Після цього людей за згодою передавали спільникам для вилучення у них нирок.

Операції здійснювали хірурги медичних центрів Коста-Ріки, Еквадору та Шрі-Ланки. Мимовільні донори отримували грошову винагороду в розмірі $10 тис. (ціна пересадки нирки, запитувана у клініках, перевищує $60 тис.).

СБУ затримала організатора каналу «чорної трансплантології» 3 листопада в аеропорту «Бориспіль», коли той планував переправити авіарейсом «Київ — Мадрид» двох завербованих українців у Коста-Ріку. Ними виявилися жителі Тернопільської області 27 та 35 років.

Як з'ясувало слідство, раніше судимий 34-річний організатор угрупування отримував за кожного донора $2―3 тис. Також було встановлено, що він підшукував молодих людей з гарним здоров'ям, але у яких були фінансові проблеми.

За попередніми даними, організаторам нелегального каналу вдалося таким чином переправити за кордон сім громадян України. Оперативно-розшукові заходи та слідчі дії ще тривають. Фігурантові торгівлі людьми з метою вилучення органів загрожує термін ув’язнення від 3 до 8 років, повідомляє прес-центр СБУ.

Відзначимо, міжнародна організація DAFOH «Лікарі проти насильницького вилучення органів» три тижні тому розгорнула збір підписів по всьому світу, щоб направити їх в ООН для розслідування злочинів щодо вилучення органів у живих людей.

Як виявила DAFOH, у Китаї у в'язнів незаконним шляхом у масовому порядку (тисячами) вилучають внутрішні органи і продають їх іноземцям. Більшість жертв ― це послідовники Фалуньгун, політичні дисиденти, уйгури, тибетці, християни домашніх церков та інші в'язні сумління. DAFOH та правозахисники назвали цю форму зла на планеті «безпрецедентними злочинами 21 століття».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...