ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На кордоні України і Молдови виявили спиртовий тунель

Велика Епоха

У місті Ямпіль Вінницької області співробітники служби безпеки виявили 140-метрову підземну траншею для контрабандної перебазировки етилового спирту.

Фото: ssu.gov.ua
Фото: ssu.gov.ua
Прокладена вона через державний кордон між Україною і Молдовою, повідомляє прес-служба СБУ.

За даними правоохоронців, тунель викопав 45-річний українець на території своєї садиби, в оглядовій ямі гаража. В траншеї була виявлена лебідка з тросом, шланг та обладнання для прокладки кабелю. Крім того, в ході обшуку в кузові його вантажного автомобіля знайшли п'ять двохсотлітрових каністр із залишками спирту.

Проти зловмисника порушено кримінальну справу за незаконний збут і транспортування підакцизних товарів. СБУ повідомила про своє викриття Місії ЄС (EUBAM) та прикордонній поліції Молдови з метою проведення подальших спільних слідчих дій.

Відзначимо, у Вінницькій області розташований державний Гайсинський спиртзавод, який входить до складу концерну «Укрспирт», що виробляє спиртову і лікеро-горілчану продукцію, а також біодобавки до бензинового палива.

Раніше, у квітні 2012 року, співробітники податкової міліції виявили (на підставі вилучення у спиртзаводу фінансово-господарських документів) більше 830 тисяч декалітрів спиртовмісної продукції. Як довело слідство, її виробляли незаконно, без сплати акцизного збору, сума якого досягла 340 млн грн. Згідно з протоколом дослідження, частка етилового спирту в продукції становила 98,4%, повідомила «Моя Вінниця».

В ході слідства також було встановлено, що основними покупцями спиртової продукції були нафтобази Криму і п'яти областей України. Серед них нафтобази Львівської, Київської, Полтавської, Херсонської, Донецької та Хмельницької областей.