• Російська влада перейшла на «мову репресій» - «Меморіал»

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 30 жовтня 2012 року

Сьогодні, в день пам'яті жертв політичних репресій, правозахисний центр «Меморіал» звинуватив російську владу в переході на «мову репресій».«День 30 жовтня відзначається нами сьогодні не тільки як День пам'яті жертв політичних репресій, але і як День політв'язня ― вже в сучасній Росії. Сьогодні знову, як у 20―30-ті роки йде фабрикація політичних процесів. Знову в ходу навішування ярликів «іноземні агенти», викрадення людей, створення секретних в'язниць. Російська влада не відчуває історичної відповідальності», ― йдеться в заяві організації.

Незважаючи на це в «Меморіалі» впевнені, що мудрість і стійкість у захисті свободи будуть служити опорою в боротьбі проти насильства всіх форм прояву.

Сьогодні ввечері (з 19:00) в честь Дня пам'яті жертв політичних репресій в Новопушкінському сквері Москви відбудеться мітинг на захист «сучасних політв'язнів». Захід організовано «Меморіалом», «Комітетом 6 травня», «Союзом солідарності з політв'язнями», рухом «За права людини», «Московською Гельсінською групою» і членами Координаційної ради опозиції.

До «сучасних політв'язнів» організатори відносять Таїсію Осипову (засуджена за торгівлю наркотиками), учасниць Pussy Riot, фігурантів кримінальної справи про безлади на Болотній площі 6 травня (Олексія Навального, Леоніда Развозжаєва, Сергія Удальцова, Павла Кривоносова, Артема Бистрова, Сурена Газаряна та інших).

Днями, 27 жовтня, в місті Кіровську Мурманської області ФСБ було заборонено мітинг, присвячений пам'яті жертв політичних репресій 1930―1940-х років, який хотіли провести члени Хібінського товариства «Меморіал». У Кіровсько-Апатітськом районі назвали таке рішення влади «надзвичайною подією».

Нагадаємо, 6 липня 2012 року, Держдума майже одноголосно (крім депутатів фракції «Справедлива Росія») прийняла резонансний законопроект відносно російських некомерційних організацій. Документ передбачає присвоєння статусу «іноземний агент» всім російським НКО, що займаються політичною діяльністю і мають зарубіжні джерела фінансування.

Глава «Справедливої Росії» Сергій Миронов вважає, що цей документ «носить виключно репресивний характер», а голова правозахисної організації «Московська Гельсінська група» Людмила Алексєєва назвала документ «підлим». На її думку, законопроект принижує російські некомерційні організації та провокує неприязнь у частини населення. Вона також зазначила, що НКО змушені отримувати гроші з-за кордону, щоб бути незалежними від російського уряду.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...