ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ручки зі зникаючими чорнилами виявлені на виборчих дільницях в Одесі

Велика Епоха
В Одеську міліцію з 11:00 надійшло 38 заяв від голів дільничних комісій 133-го округу (Київський район) про те, що на їхніх виборчих дільницях виявлені ручки зі зникаючим чорнилом, повідомляє місцевий портал «Думська» з посиланням на прес-секретаря обласного управління внутрішніх справ Володимира Шаблієнко.

Фото: SERGEI SUPINSKY/AFP/Getty Images
Фото: SERGEI SUPINSKY/AFP/Getty Images
Однак пізніше прес-центр МВС Одеської області змінив кількість заяв на 7. У той же час спостерігачі від опозиції знайшли такі ручки на 85 з 92 виборчих дільницях Київського району Одеси, повідомляє «Репортер».

У прокуратуру була викликана голова комісії округу, щоб пояснити появу такого письмового приладдя. Як з'ясувалося, вони закуплені централізовано окружкомом за розпорядженням голови.

«Масова поява ручок зі зникаючим чорнилом може мати несподіване продовження... Якщо в результаті порушень неможливо буде достовірно встановити волевиявлення виборців, то можна буде піднімати питання про визнання голосування на таких дільницях недійсним», ― прокоментувала «Думськой» юрист одеського регіонального штабу ВО «Батьківщина» Оксана Добровольська.

Ручки зі зникаючим чорнилом виявлені і в Івано-Франківській області, на 87-му виборчому окрузі (в населених пунктах Яремче та Надвірній), повідомила прес-служба громадянської мережі «ОПОРА», яка спостерігає за парламентськими виборами в Івано-Франківській області. Спостерігачі відзначили, що через п'ять хвилин напис, зроблений ними, почав зникати, а через 20 хвилин повністю зник. Пізніше на тих ділянках виявили 62 порожніх бюлетеня (23 ― в Яремчі та 39 ― в селі Заріччя Надвірнянського району).