• Сьогодні світ відзначає Геловін

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 31 жовтня 2012 року

У переддень Дня всіх святих, 31 жовтня, у всіх англомовних країнах традиційно відзначають свято Геловін.

Хоча офіційно Вечір всіх святих не є святом, але традиція склалася ще в XVI столітті у Великобританії і північній Франції. Діти і дорослі в масках і костюмах страховиськ вночі 31 жовтня випрошують солодощі, ходячи від дверей до дверей. У цю ніч також влаштовуються маскаради, а в вікно виставляється порожнистий гарбуз з вирізаними очима, ротом і свічкою всередині (для відлякування духів).

Американці також щорічно на Геловін вбираються в костюми різних персонажів, і дорослі разом з дітьми грають у гру «Гаманець або життя». Таке дитяче свято влаштовували в Білому домі та адміністрації й президент із сім’єю. Проте цього року Барак Обама скасував святкування Геловіна через ураган «Сенді», жертвами якого стали десятки людей.

Нагадаємо, прообраз Геловіна зародився з появою кельтського язичницького свята Самайн, яке ознаменувало прихід зими і було пов'язане з надприродним. За віруваннями кельтів, бог Сонця протягом всієї зими знаходився в полоні у Самайна (або Соуіна) ― володаря мертвих і князя тьми.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...