• Київстар і МТС можуть змусити підняти тарифи в два-три рази

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 1 листопада 2012 року

Депутат від фракції Партії Регіонів Юрій Воропаєв зареєстрував вчора у парламенті законопроект №11387 про зміни до закону «Про телекомунікації», запропонувавши розширити повноваження Національної комісії з питань регулювання зв'язку та інформатизації (НКРСІ), передає «proIT». В результаті, ціни на мобільний зв’язок можуть зрости в два-три рази.

Якщо закон приймуть, то регулятор НКРСІ отримає право диктувати роздрібні тарифи на мобільний зв'язок великим українським операторам (з часткою річного доходу понад 25% від сумарного прибутку всіх операторів).

Під «регулювання» потраплять тільки компанії-оператори «Київстар» і «МТС». У першої річний дохід становить 40% від виручки всього ринку, а у другої ― 30%.

Таким чином, «Київстар» і «МТС» можуть втратити право встановлювати тарифи нижче 50% від ставки інтерконекту, яку оператор платить за завершення дзвінка на інших мережах.

Виходячи з того, що зараз така ставка за хвилину розмови становить 36 копійок, у майбутньому хвилина може коштувати абоненту не менше 18 коп./хв. Нині середня ціна хвилини для клієнтів не перевищує 6―8 копійок, що в середньому становить 40 грн на місяць.

Підписатися:

Коментарі