• Парламент України заборонив ЦВК проводити повторні вибори

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 6 листопада 2012 року

Верховна Рада заборонила проводити перевибори і доручила Центрвиборчкому ще раз вивчити матеріали голосування на проблемних округах, а результати озвучити 9 листопада.

За відповідне рішення проголосували більше половини депутатів парламенту.

Крім даних ЦВК, попередню інформацію за результатами виборів в окремих округах повинні також будуть надати Генпрокуратура, Мін'юст і Вища кваліфікаційна комісія суддів.

Вчора ЦВК оголосила про неможливість встановити достовірні результати виборів у п'яти одномандатних округах країни: 94, 132, 194, 197 і 223, у зв'язку з чим звернулася до Верховної Ради. ЦВК запропонувала провести повторні вибори в проблемних округах, а опозиція збиралася висунути там єдиних кандидатів.

Спікер ВР Володимир Литвин перед зачитуванням тексту рішення ВР підкреслив, що ЦВК не мала права приймати постанову про неможливість встановити достовірні результати виборів у низці округів, оскільки це не входить до повноважень виборчої комісії та йде в розріз з чинним законом про вибори.

У свою чергу прем'єр-міністр України Микола Азаров висловився з приводу «безвідповідальності» і «фантастичних ідей» опозиції.

«Зараз деякі опозиційні політики розмахують гаслами, спекулюють обнуленням списків... Вони не замислюються над тим, що зараз вести країну в перевибори ― це мільярди гривень. Вони обіцяли народу конструктивну роботу на творення, а яка ж це робота на творення, коли знову звучать заклики до майдану, до дестабілізації... Їх безвідповідальність переходить всі межі... У країни немає грошей на їх всілякі абсурдні і фантастичні ідеї», ― офіційно заявив він сьогодні на урядовому порталі.

Вчора Литвин також нагадав через прес-службу ВР, що відповідно до закону, ЦВК повинна встановити остаточні результати виборів до 12 листопада. Після цього всі незгодні в п'ятиденний термін можуть подати скарги до Вищого адміністративного суду. У відповідності з українським законодавством суд розгляне підняті питання протягом двох днів.

ЦВК повинна офіційно опублікувати результати виборів в офіційних виданнях не пізніше 20 листопада, а нова Рада може зібратися, з урахуванням всіх термінів, не пізніше 17 грудня.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...