ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Два селища під Харковом опинилися в небезпечній зоні після Євро-2012

Велика Епоха
Жителі селищ Павленки і Федірці Харківського району були кинуті владою напризволяще і опинилися в небезпечній зоні після того, як до Євро-2012 тут побудували нову злітно-посадкову смугу Міжнародного аеропорту «Харків», повідомляє місцевий громадський рух «Зелений фронт».

Фото: zfront.org
Фото: zfront.org
Чемпіонат пройшов, свято закінчилося, а жителі Павленків і Федорців, частина території яких увійшла до смуги повітряних підходів, стали заручниками цієї ситуації.

Після введення тут в експлуатацію злітно-посадкової смуги, на житлову зону сіл почав здійснюватися сильний шумовий вплив від літаків (що пролітають над дахами будинків у 20—30 метрах). До того ж, йде забруднення від емісії їхніх двигунів і електромагнітного випромінювання радіолокаторів і різних спеціальних авіапріборов, відзначає «Зелений фронт».

Жителі сіл почали масово скаржитися на погіршення здоров'я, загострення хронічних захворювань, поганий сон через нічних польотів авіалайнерів і психічну неврівноваженість.

На неодноразове звернення селян до СЕС Харківської області йдуть лише відписки, а голова Державної СЕС України О.М. Пономаренко не відповідає на звернення провести в Павленках і Федірцях санітарно-епідеміологічну експертизу.

На вимоги місцевих жителів заборонити експлуатацію нової злітно-посадкової смуги або переселити громадян у безпечне місце теж ніхто не реагує. І літаки як і раніше займають тут перше місце, інтенсивність їх польотів усе зростає, а на заручників цієї ситуації ніхто з чиновників не звертає уваги, пише «Зелений фронт».