ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У США в переддень виборів президента завершилася агітація

Велика Епоха
За головну посаду 6 листопада поборються нині чинний президент США Барак Обама і кандидат від Республіканської партії, колишній губернатор Массачусетсу Мітт Ромні.

Президент США Барак Обама (праворуч) під час другого раунду дебатів зі своїм суперником Міттом Ромні. Фото: Stan Honda / AFP / Getty Images
Президент США Барак Обама (праворуч) під час другого раунду дебатів зі своїм суперником Міттом Ромні. Фото: Stan Honda / AFP / Getty Images
Для перемоги в президентських виборах в США 51-річному Обамі потрібно отримати ще 27 голосів від членів колегії вибірників, а його 65-річному супернику Ромні ― від 64 до 89 (У США голосують не за президента, а за колегію вибірників. Останні визначаються за мажоритарною системою в кожному штаті по єдиному списку).

Однак експерти, політологи та соціологи досі не можуть назвати явного фаворита президентських перегонів. Як передає телеканал CNN, обидва кандидати набрали приблизно однакову кількість голосів. Різниця коливається лише в кількох відсотках.

Так, згідно з виданням Politico, за того й іншого кандидата виборці готові віддати по 48% голосів. Дані NBC News показують перевагу демократа Обами (49%) перед республіканцем Ромні (48%). А компанія ORC International взагалі в розгубленості: Ромні підтримують 52% американців, а Обаму ― 56%. У той же час, за першого готові проголосувати 57% білошкірих виборців, а за другого лише 40% з числа «білих».

Зараз у штатах йде дострокове голосування. Результат виборів буде вирішуватися у восьми штатах: Огайо, Флориді, Колорадо, Вірджинії, Неваді, Айові, Нью-Гемпширі та Мічігані.

У нинішній гонці для кандидатів критично важливими є Флорида і Огайо. А для Ромні ― перемога в Огайо, оскільки жоден республіканець не мав можливості стати президентом без перемоги в цьому штаті.