• ІТ в Україні має позитивну динаміку

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 6 листопада 2012 року
Про перспективи розвитку в Україні галузі інформаційних технологій спеціально для Великої Епохи розповів В'ячеслав Артамонов, директор департаменту інформатизації Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України.

— Чи може Україна стати однією з провідних країн з виробництва програмного забезпечення?

— Насправді динаміка позитивна. Якщо мова йде про якийсь прорив, то для нас потрібен системний підхід. Тобто перший крок вже зроблено — податкові пільги. Він не забезпечить прорив, але допоможе зробити перший крок. Друге — це створення певних сприятливих умов для організації бізнесу в країні, не тільки в податковій сфері — інфраструктура, захист бізнесу, комфортні умови для роботи.

Все одно потрібен інструмент розробки IP, а без можливості захисту цього IP всередині країни який сенс його створювати?

— Внутрішній попит на програмне забезпечення дуже невеликий, і частково через те, що українці звикли до піратської продукції, чи так це?

— Ну, в будь-якому випадку повинна існувати можливість і вибір завжди, але так, щоб він не порушував закон. Попит внутрішній, однозначно, є і буде. Комп'ютерів продажі збільшуються, і смартфони продаються більше, ніж мобільні телефони, впроваджуються системи якісь, і росте ринок, не тільки з боку держави, але й бізнесу теж.

Мессседж про те, що люди звикли до піратських програм — не зовсім вірний, у них відсутній або вибір, або інформація. На сьогоднішній день йде досить серйозне інформаційне наповнення контентом і з приводу інтелектуальної власності, і з приводу можливості використання різних продуктів. Я думаю, це теж стало поштовхом певного роду можливості нормально купити недороге ПО, його впровадити... ну і ще дуже важливий аспект — знання. Чим більше часу проходить, тим більше людей, які розуміють взагалі, для чого це потрібно.

Просто найчастіше менеджер, генеральний директор компанії, заводу, просто не розуміє, навіщо це, не бачить цінності, а якщо не бачите цінності, то ніколи не будете це купувати, а спроби вам його продати зіткнуться з відсутністю бюджету.

— А чи буде в майбутньому виробництво ПЗ в Україні орієнтуватися на внутрішній ринок?

— Ні, звичайно, не буде. Дивіться: наше завдання — наповнити ринок своїми продуктами, забезпечити внутрішній попит. Держава, звичайно, має відігравати найважливішу роль. З іншого боку паралельно забезпечуючи внутрішній попит, внутрішні потреби, закриваючи власним продуктом, ми, звичайно, створимо можливість для зовнішніх ринків. У ІТ-ринку немає поняття території.

Вистрибнути з країни дуже легко, це не становить великих труднощів. Локалізував її під Польщу або під Румунію — і ти вже продаєш. Більш того, зараз продукт створюється більш глобального покриття, коли Apple випускає якийсь продукт, він доступний і зрозумілий усім — те ж саме і з іншими продуктами. У нас є українська компанія, яка розробляє продукти, які стають цікавими для всього світу відразу. Візьміть ось останню угоду — Viewdle, який викупив Google. З іншого боку, внутрішній попит — це важливий стимул, акселератор, але не самоціль


Підписатися:

Коментарі