ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Президент України привітав Барака Обаму з перемогою

Велика Епоха
Президент України Віктор Янукович привітав колегу Барака Обаму з перемогою на президентських виборах.

Фото: Chip Somodevilla/Getty Images
Фото: Chip Somodevilla/Getty Images
Він побажав американському політику міцного здоров'я і нових звершень в його державній діяльності.

Український голова держави також висловив упевненість, що партнерські відносини між Україною та США продовжать розвиватися «в дусі дружби, взаєморозуміння і конструктивного співробітництва», повідомляє офіційне представництво Януковича.

А в цей час в Америці Обама разом з першою леді Мішель Обамою і дочкою Малією і Сашею вийшов на сцену в Чикаго перед радіючим багатотисячним натовпом виборців, щоб проголосити свою перемогу після жаркої передвиборної гонки.

«Ми американська сім'я, і ми піднімаємося і опускаємося разом, як одна нація і як один народ. Наше завдання ― це вдосконалення і просування нашого союзу. І це просування відбудеться тільки завдяки Вам. Всі ми в душі віримо, що для Америки найкраще ще попереду», ― цитує виступ Обами Велика Епоха.

Перемога Барака Обами виявилася нетиповою для історії виборів у США. На думку редакції журналу The Wall Street, ще жоден американський президент після Франкліна Делано Рузвельта (з 1940 року) не був переобраний на другий термін, до того ж при такому високому рівні безробіття, як сьогодні ― 7,9%.

Як показали екзит-поли, Обама отримав підтримку серед латиноамериканців, афроамериканців та жінок, заручившись, таким чином, підтримкою 303 голосів вибірників при мінімально необхідних 270. За даними The Wall Street, на деяких дільницях виборці чекали в чергах понад дві години, щоб віддати свій голос своєму обранцю.