• В Україні створено комісію для дослідження порушень під час виборів

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 9 листопада 2012 року
Для з'ясування порушень під час парламентських виборів, а також волевиявлення громадян України в окремих одномандатних виборчих округах під час підрахунку голосів, Верховна Рада України створила тимчасову слідчу комісію.

Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров в офіційній заяві, оприлюдненій на урядовому порталі.

Азаров закликав політичні партії та самовисуванців, які залучені в конфлікт підрахунку голосів, припинити боротьбу і почати діалог.

У зв'язку з цим прем'єр доручив Міністерству юстиції організувати проведення круглого столу за участю всіх політичних сил, експертів та громадських організацій для аналізу проведення виборчої кампанії 2012 року. А правоохоронним органам глава Кабміну доручив розібратися з усіма фактами порушень, дати їм правову оцінку та притягнути винних до відповідальності.

Також Азаров вважає за необхідне «повернутися до розробки Виборчого кодексу» з метою удосконалення виборчого законодавства з урахуванням усіх зауважень міжнародних спостерігачів, європейських норм і вимог.

Раніше Президент України Віктор Янукович доручив Генпрокурору забезпечити об'єктивність розслідування фактів порушення під час виборів в одномандатних виборчих округах.

Нагадаємо, 29 жовтня ОБСЄ, ПАРЄ, Парламентська асамблея НАТО і Європарламент негативно оцінили процес підбиття підсумків голосування, підкресливши у своїй спільній заяві «зловживання владою, надмірну роль грошей, олігархізацію ходу виборчого процесу та недостатнє реагування на порушення в ході виборчої кампанії».

Держдепартамент США у свою чергу назвав парламентські вибори в Україні «кроком назад у розвитку демократії», як повідомляла раніше Велика Епоха.
Підписатися:

Коментарі