ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ЦВК України підрахував 100% протоколів

Велика Епоха
Центрвиборчком України оприлюднив підсумки підрахунку 100% протоколів голосів за партійними списками до Верховної Ради. Відповідну заяву опубліковано на сайті комісії.

Ілюстрація: mfa.gov.ua
Ілюстрація: mfa.gov.ua
Так, за даними ЦВК, лідирує правляча Партія регіонів з 30% голосів, на другому місці Об'єднана опозиція «Батьківщина», що отримала 25,54% голосів виборців. На третьому місці залишилася партія «УДАР» Віталія Кличка з 13,96%. Комуністи вийшли на четверту позицію в рейтингу, набравши 13,18% голосів виборців. Завершила п'ятірку лідерів партія «Свобода» з 10,44% голосів.

Решта політичних сил не набрала необхідних 5% голосів для проходження в парламент.

Таким чином, згідно з результатами, Партія регіонів отримає в Раді 72 депутатських мандати, «Батьківщина» ― 62, «УДАР» ― 34, КПУ ― 32 і «Свобода» ― 25.

За даними ЦВК регіонали перемогли в 10 областях України: у Донецькій, Луганській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській, Дніпропетровській, Харківській, Одеській, в трьох округах Закарпатської області, а також у республіці Крим.

«Батьківщина» взяла верх в 16 регіонах країни: у Київській, Полтавській, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій, Тернопільській, Волинській, Сумській, Житомирській, Рівненській, Кіровоградській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій, а також у двох округах Закарпатської області.

Партія «УДАР» набрала більшість голосів у одному окрузі Київської області та одному окрузі Закарпатської.

КПУ ― в одному з округів Херсонської області.

ВО «Свобода» ― в шести округах Львівської області, трьох округах Івано-Франківської та в одному окрузі Тернопільської області.

Нагадаємо, вибори до Верховної Ради України відбулися 28 жовтня з великою кількістю порушень із боку правлячої партії, як на самих виборах, так і при підрахунку голосів виборців, що зафіксували спостерігачі і сили опозиції. Голосування проводилося за змішаною системою: за партійними списками і одномандатними округами.