• Мітинги під ЦВК малочисельні, але революція назріє в наступні роки — експерт

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 9 листопада 2012 року

Мітинги під ЦВК збирають дуже незначну кількість людей — сьогодні вдень їх було кілька десятків. Поки що найбільша кількість людей, яка приходила опротестувати результати виборів, становила 1,5 тисячі. Проте аналітик Юрій Романенко переконаний, що революційна ситуація складеться пізніше.

На думку експерта, опозиція вірить, що люди самі собою прийдуть на мітинг, тому акції протесту під ЦВК залишаються малочисельними.

«В 2004 році опозиція розставила палатки, поставила сцену, вдягла помаранчеві стрічки, і після цього сталась деяка магія, як вони це сприймають, і певна кількість людей вийшла на майдан», — каже експерт. Натомість Юрій Романенко переконаний, що для того, щоб люди прийшли на мітинг, потрібні реальні дії.

Опозиція не укорінена в масах і не може мобілізувати простих людей на мітинг, вважає експерт.

«Вона [опозиція — прим. авт.] їм незрозуміла, вони голосували за неї тільки тому, що Партія Регіонів в їхніх очах ще гірша, і вони її ще більше ненавидять і, відповідно, з цього випливає пасивність, яку Київ і люди демонструють в цьому поствиборчому просторі», — переконаний Юрій Романенко. Об’єднана Опозиція, на думку експерта — це прояв залишків старих політичних партій, в той час як суспільство шукає нові політичні сили та якісно іншу систему влади.

Юрій Романенко переконаний: революційна ситуація сформується в наступні роки. Причому, на думку аналітика, незадоволені владою будуть як прості люди, бюджетники та середній клас, так і олігархи.

«Олігархам режим також стає небезпечним та непотрібним, тому що логіка утримання влади штовхає Януковича до зміцнення власної влади, і звідси ефект зростання впливу „сім'ї“ [родичів та наближених В.Януковича — прим. авт.], звідси посилення контролю над силовим блоком, над фінансовим блоком з боку „сім'ї“», — каже експерт. Тому, на думку Юрія Романенка, на виборах 2012-го олігархи, які раніше підтримували діючого президента, вкладали гроші в інших політиків.

Прогноз експерта на 2013 рік є досить невтішним: аналітик вважає, що в країні складеться революційна ситуація, Янукович увійде в конфлікт з великими олігархічними групами, і все це відбуватиметься на тлі економічної кризи.

Інші аналітики також говорять про те, що революційної ситуації в Україні на сьогодні немає. Зокрема про те, що до акцій протесту не готове ані суспільство, ані опозиція, говорив раніше політолог Володимир Фесенко.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...