• ООН допоможе Україні скоротити кількість дітей-сиріт

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 12 листопада 2012 року
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в тісній співпраці з урядом України розпочав кампанію «Кожній дитині потрібна родина», спрямовану на захист сім'ї та вироблення «відповідального батьківства».

В рамках «Національної стратегії профілактики соціального сирітства», ЮНІСЕФ почала скорочувати кількість дітей, позбавлених батьківської опіки та дітей-сиріт, влаштованих в профільні установи, підшукуючи їм прийомних батьків.

«Кожна дитина має право рости з турботливими батьками і виховуватися в сім'ї. Але, на жаль, в Україні занадто багато дітей живе окремо від своїх біологічних сімей. Тому, щоб попередити відділення дітей від сім'ї, а також надати їм своєчасний захист в загрозливих ситуаціях, ЮНІСЕФ поступово припинить влаштування дітей в інтернати і буде шукати цьому альтернативне рішення — прийомні сім'ї або дитячі будинки сімейного типу», — говориться в прес-релізі організації.

За даними Фонду, у складних життєвих обставинах опинилося багато українських родин, які отримують слабку підтримку. Щороку від 8 до 10 тисяч дітей таких «неблагополучних сімей» рішенням суду передаються в інтернати.

Експерти-педагоги, які досліджували проблему поміщення дітей в інтернатні заклади, особливо в молодшому віці, відзначають негативні наслідки, які позначаються на їхньому фізичному, психологічному та емоційному розвитку.

Відповідно до Конвенції ООН про права дитини, виховання дітей повинно проходити в сімейному оточенні, а виховні установи можуть застосовуватися тільки в разі крайньої необхідності.

За словами уповноваженого президента України з прав дитини Юрія Павленка, під опікою у прийомних сім'ях та дитбудинках сімейного типу на даний момент перебуває майже 96 тис. сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 80% — це сироти при живих батьках, повідомляє прес-центр Президента України.

Зараз Мінекономіки вирішує питання про підвищення розміру допомоги при народженні дитини або при усиновленні, збільшення виплат на утримання прийомних дітей, формуванні мережі реабілітаційних центрів, установ соціального захисту та обслуговування. Таким чином, на першому етапі реалізації Стратегії до 2015 року кількість дітей-сиріт скоротиться не менш ніж на 10 тисяч, зазначає Павленко. Також значно скоротиться кількість дітей в інтернатах.

У цьому зв'язку ЮНІСЕФ буде брати участь у програмі підготовки прийомних батьків та батьків для дитячих будинків сімейного типу.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович підписав Указ №609/2012 «Про Національну стратегію профілактики соціального сирітства на період до 2020 року» 22 жовтня 2012 року.


Підписатися:

Коментарі