ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Петербург: Символи радянської епохи втрачають авторитет

Велика Епоха
Площа музею Леніна в Санкт-Петербурзі, де в озері Розлив розташований знаменитий курінь Леніна і «Зелений кабінет» вождя революції, скорочений з 8 до 2 Га.

Четверта частина території музею відійшла Курортному лісопарку, де хочуть здійснити забудову котеджами і ресторанами, передає радіо «Ехо Москви».

На запит депутатів КПРФ повернути землю, де розташований курінь Леніна, Гранітний пірс і пам'ятник Леніну, губернатор Санкт-Петербургу Георгій Полтавченко відмовив. У зв'язку з цим комуністи хочуть направити ще один запит у Смольний: чому все це відбувається.

«Тепер куреня Леніна немає, як і немає „Аврори“», ― зазначив член комісії міського парламенту з екології Ігор Коровін, відзначаючи чиновницький інтерес до цих об'єктів.

За оцінками експертів вартість берегової території Розливу може становити від $6 млн до $30 млн.

Крейсер «Аврора». Фото: Fisss/wikipedia.org
Крейсер «Аврора». Фото: Fisss/wikipedia.org
Нагадаємо, в 2010 році було розформовано бойовий екіпаж «Аврори», а сам крейсер переданий музею ВМФ в якості філії. Однак з 1 серпня 2012 р. військовий корабель вивили зі складу ВМФ РФ, і зараз на «крейсері-примарі» працюють тільки 8 співробітників військово-морського музею, який підпорядковується Департаменту освіти, повідомляє газета «Известия» з посиланням на штаб Балтійського флоту.

Як зазначив голова клубу моряків-підводників Петербургу Ігор Курдін в інтерв'ю «Радіо Свобода», скоро крейсер перетвориться на купу металобрухту, оскільки вже чверть століття стоїть без технічного ремонту. Раніше, комуністи пропонували помістити корабель перед Ермітажем під скляний ковпак, виступаючи на захист «пам'ятника революції».