• Україна схвилювала «Газпром» придбанням європейського газу

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 12 листопада 2012 року

Зниження обсягів закупівлі газу у Росії і в той же час укладення угоди про купівлю газу у німецької нафтогазової компанії «RWE Supply & Trading» викликало критику з боку «Газпрому».

«Україна і так не вибирає обсяг нашого газу, передбачений контрактом, посилаючись на проблеми в українській економіці. Зараз же з'ясовується, що „Нафтогаз» шукає обсяги на стороні. Якщо український ринок буде скорочуватися такими темпами, то ми не виключаємо ймовірності оскаржити це скорочення навіть у суді», ― цитує «Комерсант»  слова представника «Газпрому».

Згідно з 10-річною угодою, укладеною в 2009 році, Україна зобов'язана викуповувати у Росії не менше 52 млрд кубометрів газу і може зменшувати обсяг забору при завчасному повідомленні за рік. За даними Держстату України, в 2012 році країна скоротила імпорт російського газу на 7,7%. В остаточному підсумку Київ хоче скоротити забір газу в рік до 27 млрд кубометрів.

Нагадаємо, компанія «Нафтогаз» підписала угоду про покупку 5 млрд газу з «RWE Supply & Trading» у травні 2012 р. з перспективою довести об'єм поставок з Європи до 20 млрд куб. м у рік.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...