ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Звільнений Лазаренко подав клопотання на тимчасове проживання в США

Велика Епоха
Екс-прем'єр-міністр України Павло Лазаренко подав клопотання про надання йому посвідки на проживання в США.

Павло Лазаренко. Фото з kievskaya.com.ua
Павло Лазаренко. Фото з kievskaya.com.ua
Про це вчора заявила його адвокат Марина Долгопола, повідомляє «Комерсант-Україна».

Лазаренко був звільнений 1 листопада. Свій 8-річний термін ув'язнення він відбував в Америці за відмивання доходів на території США і корупцію. Однак на свободі український чиновник провів усього кілька годин і був затриманий в Аделанті штату Лос-Анджелеса в ізоляторі для мігрантів.

Як виявилося, термін дії його візи для перебування в США закінчився ще в 2000 році, і у нього немає статусу політичного біженця.

У зв'язку з цим Лазаренко подав прохання в імміграційну службу про те, щоб тимчасово залишитися в Сполучених Штатах. А тим часом український бізнесмен буде перебувати в ізоляторі імміграційної і митної поліції на території США. Чи залишиться опальний політик у Штатах, або буде депортований, вирішить суд. Як зазначила адвокат Довгопола, на суди в цілому може піти близько півроку.

Бажання Лазаренко залишитися тимчасово в США адвокат екс-прем'єра прокоментувала так: «Враховуючи відсутність гарантій безпеки і незалежного правосуддя в Україні, Павло Лазаренко вважає єдино правильним кроком отримання тимчасового статусу в США. Політичного притулку він не просить і хоче повернутися на батьківщину», — цитує газета «Сегодня».

Відзначимо, посвідка на проживання іноземним громадянам ― це певний імміграційний статус, який дає право власникові постійно проживати в іншій країні, але без права участі у виборах. При цьому він має право залишати країну тимчасового проживання і повертатися до неї на свій розсуд. Відсутність не повинна перевищувати більше півроку. Після п'яти років проживання в Америці, іноземець має повне право на отримання громадянства США.