• NASA заперечила кінець світу (частина 2)

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 5 грудня 2012 року

Вчені NASA оприлюднили на офіційному сайті космічного дослідницького центру свою думку з приводу заяв про можливий кінець світу в 2012 році. Їх точка зору прозвучала у відеочаті «Гугл» як відповідь на запитання учасників інтернет-конференції.

Нижче публікуємо другу частину запитань-відповідей астронома, астробіолога та інших фахівців NASA, які вони зібрали у статті «Після 2012: Чому світ не закінчиться».

Питання: Що ви скажете про теорію зміни полярності полюсів? Чи правда, що земна поверхня в лічені дні, якщо не години, розвернеться на 180 градусів навколо свого ядра?

Відповідь NASA: Такий різкий розворот Землі неможливий. Є повільні рухи материків. Наприклад, сотні мільйонів років тому Антарктида розташовувалася в районі екватора, але це не має стосунку до чуток про зміну полюсів. Тим не менш, немало веб-сайтів обманюють людей, використовуючи це лихо як приманку, щоб привернути до себе читачів. Вони заявляють про взаємозв'язок між обертанням і магнітною полярністю Землі, яка змінюється нерегулярно. В середньому перемагнічування відбувається кожні 400 тисяч років. Але, наскільки нам відомо, таке перемагнічування не заподіє ніякої шкоди для життів на Землі. Ми, вчені NASA, вважаємо, що перемагнічування в найближчі кілька тисячоліть вкрай малоймовірно.

Питання: Чи загрожує Землі небезпека удару метеора у 2012 році?

Відповідь NASA: Земля завжди була предметом ударів астероїдів і комет, хоча зіткнення з великими метеорами дуже рідкісні. Останній великий наслідок від такого удару був 65 мільйонів років тому. Це призвело до вимирання динозаврів. Сьогодні астрономи NASA за допомогою супутників-стражів проводять космічне спостереження, щоб відстежувати великі навколоземні астероїди до того, як вони наблизяться. Ми вже визначили, що поки немає ніяких загрозливих астероїдів такого розміру, як той, який знищив динозаврів. Вся наша робота виконується відкрито і всі відстеження з приводу об'єктів, що наближуються до Землі, кожен день розміщуються на сайті NASA. У 2012 році Бюро «Програма вивчення навколоземних об'єктів NASA» не пророкувало ніяких зіткнень.

Питання: Як вчені NASA ставляться до тверджень із приводу кінця світу в 2012 році?

Відповідь NASA: З приводу будь-яких тверджень щодо стихійних лих або серйозних змін у 2012 році ― вони ненаукові. Де докази? Їх не існує серед усіх вигаданих тверджень, чи то вони описані в книгах, кінофільмах, документальних фільмах або в інтернеті. Ми не можемо видозмінити очевидний факт. З приводу всіх тверджень, заявлених на підтвердження аномальних подій, які очікують нас у грудні 2012 року, не існує жодних переконливих доказів.

Питання: Чи існує небезпека надпотужних сонячних бур у 2012 році?

Відповідь NASA: Сонячна активність має регулярний цикл. Піки активності відбуваються приблизно кожні 11 років. Поряд із ними на Сонці відбуваються спалахи, які можуть викликати деякі перебої в супутниковому зв'язку. Зараз інженери-дослідники намагаються створити електроніку, яка б мала захист від найбільш сильних сонячних бур. Але особливих ризиків, пов'язаних із гіперактивністю на Сонці, в 2012 році немає. Наступний сонячний максимум за прогнозами відбудеться в період 2012―2014 років. Він буде середнім сонячним циклом і нічим не відрізнятиметься від попередніх, які відбувалися протягом всієї історії.

Підписатися:

Коментарі