• Америка звинуватила Україну підриві СОТ

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 3 грудня 2012 року

Намір України підняти мита на майже 400 імпортованих нею товарів обурив членів Світової організації торгівлі (СОТ).

Представники 23-х країн-учасниць СОТ закликали Україну відкликати заявку, яка змушує переглянути умови членства в організації, повідомляє газета «Коммерсант-Україна».

Зокрема, стурбованість висловив представник США Рон Кірк. 30 листопада у Вашингтоні в ході зустрічі з главою МЗС України Костянтином Грищенком він сказав: «Ці дії є безпрецедентними. Вони можуть підірвати багатосторонню торговельну систему. З цієї причини майже всі великі партнери України, а їх понад третини членів СОТ, приєдналися до нас для вирішення цієї проблеми», — цитує видання.

У відповідь же українська влада заявила, що діє чітко «в рамках статуту СОТ».

Тепер країни Світової організації торгівлі гадають, в якому ключі вести переговори з українською стороною. Офіційні консультації повинні розпочатися в грудні.

Директор економічних програм Центру ім. Разумкова Василь Юрчишин зазначив з цього приводу «Ъ»: «Україна запропонувала переглянути 371 позицію, не тільки не роз'яснивши, навіщо потрібна така корекція, але навіть не вказавши варіанти компенсацій. Про що можна вести консультації, якщо Україна не наводить ніяких аргументів, крім бажання провести масштабний перегляд?»

Нагадаємо, як повідомляла раніше Велика Епоха, 14 вересня 2012 року Київ направив членам СОТ документ з 85 сторінками додатків. У ньому повідомлялося, що Україна хоче максимально підняти мита на 371 вид імпортних товарів і готова вступити в переговори і консультації з членами СОТ. Глобальній системі торгівлі це може коштувати втрат на суму $18 трлн, відзначає агентство Reuters з посиланням на спікера ЄС з питань торгівлі Джона Кленсі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...