• У багатьох чоловіків не приймають заяви про насильство з боку дружини — експерт

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 30 листопада 2012 року

Чоловіки, винні в насильстві по відношенню до дружин, часто не можуть подати до міліції заяви про насильство з боку дружин та не знають, як законним шляхом вирішити свої сімейні проблеми, каже голова громадського об’єднання «Чоловіки проти насильства» Володимир Козлов.

Деяких людей, винних у насильстві відправляють до корекційних центрів, і 14% чоловіків, які пройшли корекційну програму у Вінницькій області, сказали фахівцям, що в органах внутрішніх справ у них відмовлялись прийняти заяви про насильницькі дії з боку їхніх дружин, повідомив Володимир Козлов під час круглого столу з протидії сімейному насильству 29 листопада. А 22% з тих, хто відвідував корекційний центр, заявили, що дізнались про обвинувачення на їхню адресу в суді. По їхнім справам у них не брали пояснень, і вони не зрозуміли, за що їх карали, каже експерт.

Часто дружини порушують права чоловіків на спілкування з їхніми дітьми, і представники сильної статі не знають, як законним шляхом захистити свої права.

«У цьому випадку він логічно бере на себе функцію судді, прокурора, міліціонера, і, на жаль, досить часто палача. І це є жахливо», — говорить Володимир Козлов. Проте на корекційних програмах вони дізнаються, як правовим шляхом вирішити сімейні негаразди. За словами експерта, 78% тих, хто пройшов таку програму, оцінили її позитивно і навіть радили пройти її своїм товаришам.

Проте такі корекційні програми проходять одиниці з тих, кого суд визнав винним у сімейному насильстві. Минулого року зі 126,5 тисяч справ про насильство в сім’ї на корекційні програми направили 4240 осіб. Оскільки проходження програми є добровільним, пройшли її всього 396 осіб, говорить Оксана Філіпішина, представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності.

Серед усіх судових справ про насильство майже у 100% суд приймає рішення — дати офіційне попередження. Враховуючи це, активність застосування корекційних програм має бути в рази, в десятки разів більшою, говорить представник омбудсмена. Експерт вважає, що також необхідно піднімати питання щодо добровільності проходження таких програм.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...