• 119 тисяч випадків насильства в сім’ї зафіксовано цього року в Україні

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 29 листопада 2012 року

Цього року українці подали до міліції більше 119 тисяч заяв про те, що стали жертвами насильства в сім’ї, повідомив 29 листопада під час круглого столу представник МВС з Департаменту громадської безпеки Юрій Лубенський.

Експерт розповів, що кримінальні справи порушили менше, ніж до 1% порушників — до 740 осіб, винних у насильстві в сім’ї. А в майже 118,5 тисячах випадків до порушників вжили профілактичних заходів, в тому числі притягли до адміністративної відповідальності.

«Головною проблемою, я вважаю, є проблема неефективності діючого законодавства, яка, на жаль, на сьогодні дає правопорушнику уникнути відповідальності або отримати неадекватне покарання», — вважає Юрій Лубенський.

Найпоширенішими, за даними експертів, виявились фізичне та психологічне насильство, випадки економічного та сексуального насильства залишаються нечисленними — їх важко довести. Проте статистичні дані не відображають реальної картини, вважає Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська.

«Величезна кількість випадків залишається поза увагою у зв’язку із тим, що частіше за все жертви такого насильства не повідомляють про це державні органи», — сказала омбудсмен під час круглого столу.

Проте довіра до міліції та соціальних служб зростає, стверджує Аксана Філіпішина, представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності. Експерт каже, що до кінця цього року, вірогідно, кількість заяв про насилля в сім’ї буде більшою, ніж минулого року — тоді їх було зафіксовано 126 тисяч. У 2010-му скаржились на насилля в сім’ї ще менше, 110 тисяч чоловік. Більшість постраждалих становлять жінки.

Підписатися:

Коментарі