ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Саміт ООН із клімату відкрився у Катарі

Велика Епоха
Близько 17 тисяч делегатів візьмуть участь у черговому раунді переговорів у ході 18-го саміту Організації Об'єднаних Націй із зміни клімату, який сьогодні відкрився у Досі, столиці Катару.

Ілюстрація: aljazeera.com
Ілюстрація: aljazeera.com
Протягом наступних двох тижнів делегати-учасники конференції проведуть переговори щодо укладення нової угоди з клімату, на тлі збереження напруженості між багатими і бідними країнами, повідомляє телеканал «Аль-Джазіра».

Центральним питанням на саміті стане проблема парникових газів, що викликають «глобальне потепління», і будуть розглянуті шляхи його вирішення, зокрема, скорочення викидів вуглекислого газу.

Для Перської затоки саміт ООН із клімату став історичною подією, оскільки це перший форум у цьому регіоні.

В центрі уваги в Катарі ― екологічні показники світових лідерів (50 тонн викидів діоксиду вуглецю на рік на кожні 1,6 мільйонів осіб) та основні причини викидів.

«Ми сподіваємося, що конференція дозволить добитися реальних результатів і зміцнити міжнародне співробітництво. Ми повною мірою усвідомлюємо небезпеку, яка може загрожувати миру в результаті зміни клімату», ― зазначив міністр нафтової промисловості Катару Абдулла аль-Аттійя.

На думку ж журналіста «Аль-Джазіра» Хенн, саміт у Катарі трохи схожий на конференції, які проводить Макдональдс із проблем ожиріння. «У всякому разі, форум приверне трохи більше уваги до Катару та стимулює кроки для вирішення екологічної проблеми», ― зазначив він.

Катар, який прагне розширити свій престиж після надання йому права прийняти Євро-2022, прагне успішно провести саміт із питань клімату, відзначає національний телеканал.

Зараз Перська затока вкладає інвестиції в так звані «зелені технології», впроваджуючи експериментальні сонячні батареї. Однак уряд, як і раніше, сильно залежить від дешевого природного газу для вироблення електроенергії.

Згідно зі статистикою, головним забруднювачем екології в світі нині залишається Китай. Обсяг викидів парникових газів на рік в цій країні складає більше 8 млрд тонн, що на 171% вище в порівнянні з 2000 роком.

Слідом за Китаєм йдуть США, які викидають в атмосферу більше 5 млрд тонн вуглецю на рік. Хоча в порівнянні з 2007 роком цей показник зменшився.

На третьому місці перебуває Індія ― з майже 2 млрд тоннами вуглекислого газу в рік. За Індією слідує Росія, виробляючи близько 1,6 млрд тонн викидів у рік, повідомляє «Аль-Джазіра».