ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Хосе Мухіка - найбідніший президент у світі

Велика Епоха
Президент Уругваю Хосе Альберто Мухіка Кордан живе як простий народ на застарілій фермі і 90% зарплати віддає на благодійність, передає Бі-бі-сі.

Хосе Мухіка. Фото: Roosewelt Pinheiro/agenciabrasil.gov.br
Хосе Мухіка. Фото: Roosewelt Pinheiro/agenciabrasil.gov.br
Хосе Мухіка ― аскет і вегетаріанець. Він відмовився жити в офіційній резиденції в Монтевідео і живе на своїй фермі неподалік від столиці.

До його будинку веде лише одна вузька ґрунтова доріжка. Перед будинком сушиться білизна. Водопроводу в будинку немає, за водою треба ходити до колодязя. Будинок охороняють двоє поліцейських і триногий собака по кличці Мануела.

Сам же Хосе Мухіка і його дружина вирощують квіти на продаж, працівників не наймають.

«Я дуже добре живу. Я так живу все життя. Мене називають найбіднішим президентом, але я не відчуваю себе бідним. Це питання свободи. Бідні ті, хто працюють заради розкоші. Їм завжди хочеться все більше і більше. Якщо ви маєте мало речей, то немає сенсу все життя тяжко працювати задля того, щоб придбати ці речі. В результаті ви отримуєте більше часу для себе», ― говорить Мухіка, сидячи в саду на старому стільці.

«Може мене назвуть старим диваком, але це мій вибір», ― закінчив він.

Глава Уругваю отримує $12 тис. на місяць і 90% від своєї зарплати віддає на благодійність бідним і дрібному бізнесу.

Хосе Мухіка був обраний президентом Уругваю 1 березня 2010 року. Він балотувався кандидатом від «Широкого фронту» на президентських виборах 2009 року і в другому турі переміг свого основного конкурента.

У 60-ті та 70-ті роки брав участь у партизанському русі «Тупамарос», шість разів був поранений і, врешті-решт, схоплений. Після цього провів у в'язницях 14 років, більшу частину терміну ― в камері-одиночці. На свободу вийшов у 1985 році. Роки, проведені в ув'язненні, і сформували його погляди на життя, як розповів він виданню.