ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В кінці листопада розкриють Могилу Арафата

Велика Епоха
Влада Палестинської автономії розпочала підготовку до розкриття могили екс-президента Палестинської національної адміністрації Ясіра Арафата, який несподівано помер у листопаді 2004 року у Франції.

Фото: Joi Ito/wikimedia.org
Фото: Joi Ito/wikimedia.org
Ексгумацію тіла призначено в Рамаллахі на 27 листопада в рамках розслідування обставин причин смерті колишнього палестинського лідера, повідомляє euronews.

На початку липня телеканал Аль-Джазіра показав документальний фільм, в якому директор швейцарського інституту радіації стверджує, що на речах покійного були виявлені сліди полонія. Після цього глава палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас попросив російських експертів-криміналістів спільно з колегами зі Швейцарії та Франції провести розтин кісток в одній зі швейцарських лабораторій.

Нагадаємо, Ясір Арафат помер 11 листопада 2004 року в військовому госпіталі «Percy de Clamart» під Парижем у віці 75 років, куди його помістили 28 жовтня з підозрою на отруєння або рак. За офіційними твердженнями, Арафат помер від СНІДу, за неофіційними ― від цирозу печінки. За заявою ж секретаря ЦК палестинського руху ФАТХ Фарука Каддумі, смерть Арафата наступила в результаті змови з метою отруєння, в якому були замішані Ізраїль та ЦРУ. Таку заяву він офіційно висунув в серпні 2009 року на з'їзді ФАТХ.