ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ізраїльська армія прийме на службу мишей

Велика Епоха
Армія Ізраїлю незабаром прийме на службу першу групу дресированих мишей, яких навчили ізраїльські вчені.

Фото: Rasbak/wikimedia.org
Фото: Rasbak/wikimedia.org
Цих чотириногих суперагентів навчили шукати вибухівку, наркотики та вогнепальну зброю. На підготовку однієї мишки йде близько десяти днів. Перша група звірків прекрасно впоралася з перевіркою в одному з торгових центрів Тель-Авіва: вони розпізнали всіх, хто зображав терористів з понад тисячі осіб, пише Popular Science.

Як виявилося, миші можуть відчути майже будь-яку речовину завдяки надзвичайному нюху, і ймовірність точного результату у них набагато вище, ніж у самих сучасних електронних пристроях. Працювати миші будуть у спеціальних контейнерах-сканерах, в яких встановлений сенсор руху. Якщо гризун зачує небезпечний запах, то інстинктивно сховається в кутку, в якому захований сигнал тривоги. Передбачається, що «живі сканери» працюватимуть позмінно по 4 години.

Подібне нововведення з гризунами є і в США. У серпні цього року американська армія замовила компанії Barron Associates спільно з армійськими інженерами з Вест-Пойнта та вченими з Дослідницької лабораторії Армії США створити автоматизовану систему навчання щурів з пошуку саморобних вибухових речовин, повідомляв прес-центр Армії. Як показали результати, маса дорослого щура невелика, тому міни не спрацьовують під їхньою вагою. Навчених щурів також планували використовувати для пошуку людей під завалами будівель.