• Ізраїльська армія прийме на службу мишей

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 13 листопада 2012 року
Армія Ізраїлю незабаром прийме на службу першу групу дресированих мишей, яких навчили ізраїльські вчені.

Цих чотириногих суперагентів навчили шукати вибухівку, наркотики та вогнепальну зброю. На підготовку однієї мишки йде близько десяти днів. Перша група звірків прекрасно впоралася з перевіркою в одному з торгових центрів Тель-Авіва: вони розпізнали всіх, хто зображав терористів з понад тисячі осіб, пише Popular Science.

Як виявилося, миші можуть відчути майже будь-яку речовину завдяки надзвичайному нюху, і ймовірність точного результату у них набагато вище, ніж у самих сучасних електронних пристроях. Працювати миші будуть у спеціальних контейнерах-сканерах, в яких встановлений сенсор руху. Якщо гризун зачує небезпечний запах, то інстинктивно сховається в кутку, в якому захований сигнал тривоги. Передбачається, що «живі сканери» працюватимуть позмінно по 4 години.

Подібне нововведення з гризунами є і в США. У серпні цього року американська армія замовила компанії Barron Associates спільно з армійськими інженерами з Вест-Пойнта та вченими з Дослідницької лабораторії Армії США створити автоматизовану систему навчання щурів з пошуку саморобних вибухових речовин, повідомляв прес-центр Армії. Як показали результати, маса дорослого щура невелика, тому міни не спрацьовують під їхньою вагою. Навчених щурів також планували використовувати для пошуку людей під завалами будівель.

Підписатися:

Коментарі