ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Британії з в'язниці звільнили близького соратника Усами бін Ладена

Велика Епоха

Радикальний ісламістський проповідник Абу Катада, якого називають одним з ідейних натхненників терактів 11 вересня, сьогодні був звільнений з британської в'язниці під заставу.

Фото: Matt Cardy/Getty Images
Фото: Matt Cardy/Getty Images
Платникам податків доведеться розщедритися на €5 млн на рік на спостереження за Абу Катадою після його звільнення з в'язниці суворого режиму Лонг Лартін. Умови застави дозволять йому ходити по вулицях протягом восьми годин (з 8:00 до 16:00), за умови носити електронний браслет, не використовувати інтернет та не контактувати з певними людьми, повідомляє Daily Mail.

Вчора британська спеціальна комісія з імміграційних апеляцій задовольнила апеляцію європейських суддів про депортацію проповідника Аль-Каїди в Йорданію. Британський суд заявив, що буде порушенням прав людини, якщо Катаду посадять на літак і відправлять до Йорданії, де він не отримає справедливе рішення суду (в арабській державі імама звинувачують у тероризмі).

В палаті громад депутати-консерватори вчора з люттю відреагували на цю заяву. Вони зажадали від британського уряду ігнорувати вирок і видати Катада Йорданії, не враховуючи питання порушення прав людини.

На їхнє переконання, Абу Катада зіграв у 90-х роках значну роль у вбивстві незліченної кількості алжирських чоловіків, жінок і дітей. Під його «духовним керівництвом» і завдяки «хитрощам злої ідеології», його послідовники продовжують вчиняти зло протягом десятиліть.

В свою чергу, Міністр внутрішніх справ Тереза Мей, не приховуючи свій гнів, назвала вирок «глибоко незадовільним». Вона сказала: «Катада ― це небезпечна людина, підозрювана в тероризмі, яка у себе на батьківщині в Йорданії звинувачується в тяжкому злочині. Британський уряд буде домагатися дозволу на подачу апеляції».

В службі безпеки повідомляють, що праву руку Усами бен Ладена в Європі ― Катада, так одного разу описав його суддя, поселять у будинку на півночі Лондона під цілодобове спостереження за рахунок платників податків.

Нагадаємо, Абу Катада в 1993 році втік до Великобританії для отримання політичного притулку, де його і отримав. Але в 2001 році він зник з поля зору правоохоронних органів. У жовтні 2002 року британська поліція виявила його і заарештувала. Пізніше рішенням Лондонського суду проповідник був засуджений на три роки. Після звільнення він знову був заарештований за підозрою в пособництві терористам в Лондоні і засуджений на сім років (найдовший період адміністративного затримання у Великобританії).