ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Янукович привітав Сі Цзіньпіна з обранням на посаду генсека компартії Китаю

Велика Епоха
Віктор Янукович привітав нового Генерального секретаря Центрального комітету компартії Китаю (КПК) Сі Цзіньпіна з обранням на цю посаду, повідомляє прес-центр Президента України.

Сі Цзіньпін, передбачуваний наступний глава Комуністичної партії Китаю. Фото: Feng Li/Getty Images
Сі Цзіньпін, передбачуваний наступний глава Комуністичної партії Китаю. Фото: Feng Li/Getty Images
Янукович побажав Сі Цзіньпіну міцного здоров'я, злагоди, натхнення, нових досягнень, а також висловив сподівання на подальший розвиток двосторонніх відносин між КНР і Україною.

«Вас добре знають в Україні як далекоглядного політика, досвідченого керівника і щирого друга нашої країни», — зазначив український президент у привітанні і висловив переконання, що генсек КНР проведе в країні масштабні соціальні реформи і побудує гармонійне суспільство. Раніше Велика Епоха писала про те, що Сі Цзіньпін, можливо, збирається провести реформи політичної системи.

Відзначимо, прем'єр-міністром КНР обраний Лі Кецян. Сьогодні в Пекіні вперше оголошені і п'ять нових членів Постійного комітету Політбюро (найвища структура в компартії з 7 осіб, що керують країною). Серед них, окрім Сі Цзіньпіна і Лі Кецяна, — Чжан Децзян, Юй Чженшен, Лю Юньшань, Ван Цішань і Чжан Гаолі.

Однак Чжан Тяньлян, експерт з політики Китаю, що проживає у Вашингтоні, зазначив Великій Епосі, що новий склад Постійного комітету збирається прискорити розпад КПК.

«Китайський народ вважає цих чоловіків бандитами. Ці обранці збираються повністю звести нанівець будь-яку надію людей на зміни, що досить імовірно, прискорить наступ того дня, коли китайський народ повністю позбудеться Партії», — сказав Чжан Тяньлян, вказуючи на причетність Чжан Децзяна до аварії залізниці в місті Веньчжоу, вину Чжан Гаолі за велику пожежу в місті Тяньцзіні і жорстку цензуру ЗМІ з боку Лю Юньшаня.

«Спроби партії продовжити своє життя шляхом реформ, очевидно, зазнали невдачі», — вважає він.

Нагадаємо, XVIII з'їзд Комуністичної партії Китаю відкрився в Пекіні 8 листопада.