• Посол Еквадору: Ассанж потребує медичної допомоги

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 30 листопада 2012 року

Джуліан Ассанж потребує медичної допомоги через хронічне захворювання легенів.

Про це заявила посол Еквадору в Великобританії Ана Альбан. Вона сказала, що стан Ассанжа в будь-який момент може погіршитися, оскільки йому не вистачає сонячного світла. Він сильно втратив у вазі і, ймовірно, потребує госпіталізації, передає агентство Reuters.

Посольство за свій рахунок організовує для австралійця медичні обстеження, надало йому кварцову лампу для засмагання.

Однак сам Ассанж не вважає свою хворобу серйозною і вважає, що у нього немає проблем зі здоров'ям. В інтерв'ю CNN він сказав, що для нього важче перенести умови «ув'язнення» в посольстві Еквадору в Лондоні, ніж фізичний стан.

За даними ЗМІ, опальний журналіст живе в невеликій кімнатці без вікон і практично без меблів. Спить на підлозі, на матраці. Для роботи у нього є невеликий круглий стіл, а для розминки ― тренажер «бігова доріжка». На ньому засновник WikiLeaks здійснює пробіжки до 8 км щодня.

Нагадаємо, Джуліан Ассанж ховається в посольстві Еквадору з 19 червня 2012 року, щоб уникнути екстрадиції до Швеції. Проти 41-річного австралійського хакера там заведено кримінальну справу за сексуальні злочини, які він, однак, заперечує. У США ж його звинувачують за оприлюднення на сайті WikiLeaks тисяч секретних документів американської розвідки.

16 серпня Еквадор надав Ассанжу політичний притулок, а Сполучені Штати 27 вересня 2012 року оголосили інтернет-журналіста ворогом держави.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...